Anasayfa
14 Kasım 2022 ( 8 izlenme )
Reklamlar

100 adet sipariş vermek istedi! Togg'dan İmamoğlu'na olumsuz yanıt geldi

100 adet sipariş vermek istedi! Togg'dan İmamoğlu'na olumsuz yanıt geldi

Togg, "Başkanımızdan ön siparişler dışında herhangi bir sipariş almadığımızı yinelemek istiyoruz" dedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, açıklamasının ardından konuyla ilgili bir paylaşım yaptı. TOGG'dan 100 elektrikli araç talep ettiklerini anlatan İmamoğlu, "Bu açıklama ile emir verme yetkisinin sadece Cumhurbaşkanı'nda olduğunu yani talebimizin karşılanmayacağını TOGG'dan öğrendik. Sıramızı bekleyeceğimizi önemle duyururuz." şeklinde açıklama yaptı.

Togg'dan bugün ilerleyen saatlerde yapılan açıklamada, daha önce duyurdukları gibi Şubat 2023'ten itibaren ön sipariş sürecinin başlayacağı açıklandı: "Ön siparişler dışında herhangi bir sipariş almadığımızı yinelemek isteriz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan emir alınmıştır.” ifadeleri kullanıldı. Togg'un açıklamasına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yanıt verdi.

"TALEBİMİZ 100 ELEKTRİKLİ ARAÇ"
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda İBB'nin 100 elektrikli araç talebinde bulunduğunu vurguladı: "Tarihi yarımadada kullanılmak üzere yerli ve milli Togg'dan 100 elektrikli araç talebimiz vardı. Bu açıklama ile sadece Sayın Başkan von Togg" "Şirketin tasarruf yetkisine sahip olduğunu, yani talebimizin karşılanmadığını öğrenmiş bulunuyoruz. Sıramızı bekleyeceğimizi kuvvetle ilan edeceğiz” dedi.

İşte Togg'un tam açıklaması:

Mart 2023 tarihi itibariyle yollara çıkacak akıllı cihazımıza olan ilgiyi gururla takip ediyoruz. Daha önce de açıkladığımız gibi ön sipariş sürecini Şubat 2023 itibariyle başlatacağız. O tarihe kadar kullanıcılarımızı merkeze aldığımız #USECASEMobility vizyonumuza uygun bir şekilde sizleri sürece ilişkin bilgilendirmeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen ön siparişler dışında sipariş almadığımızı yinelemek isteriz. Togg hakkındaki tüm gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan takip etmenizi, Togg tarafından açıklanmayan bilgilere itibar etmemenizi önemle rica ederiz. Bizi izlemeye devam edin."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fed ekonomistinden Türkiye'ye rezerv uyarısı Suriye ile normalleşen ülkelere yaptırım uygulayan yasa tasarısı ABD Kongresi'ne sunuldu. 6'lı Masadaki Gerilimde Son Durum Ekonomik açıdan zor durumda olan Bangladeş'te elektrik tasarrufu için okul ve çalışma saatleri azaltıldı.