Anasayfa
17 Ekim 2020 ( 43 izlenme )
Reklamlar

711 Türk Lirası destek paketi açıklandı

Devletten kiracıları sevindirici haber geldi. Her ay verilmekte olan kira yardımı kapsamı genişledi. 1150 TL’ye ulaşan kira yardımı daha geniş bir kapsam ile devlet tarafından veriliyor. Yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar hak için başvurular şuan başladı. Kira yardımı hakkında merak ettikleriniz haberimizde;

Çevre ve şehircilik bakanlığı yapmış olduğu açıklamada kirada bulunan vatandaşlar için her ay olacak şekilde düzenli kira yardımı son hızı ile daha kapsamlı devam ediyor. Şehirden şehre fark edecek şekilde olan kentsel dönüşüm projeleri programı yapılmakta olması ile yardımlar hız kesmeden sunuluyor. Büyük iller için ödenen kira yardımları küçük şehirlere göre daha fazla veriliyor. 1150 TL ye kadar verilmekte olan bu yardımlar en az 715 TL olarak veriliyor. Çevre ve şehircilik bakanlığı vatandaşlara sunulan destekler 18 ay boyunca veriliyor. Bazı özel durumlarda 36 ay boyunca verilmesi de mümkün. Evleri kentsel dönüşüm içerisinde bulunan vatandaşlar başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır.
Kentsel dönüşüm için kira yardımı

2019 senesi içerisinde kentsel dönüşüm konusundan dolayı kira yardımı en fazla 1150 TL en az verilecek miktarı ise da 715 TL olarak açıkladı. Fakat 2020 senesi içerisinde yapılan ödemeler noktasında bir artış olması da ayrıca bekleniyor. Çevre ve şehircilik bakanlığı 2020 kira ödemeleri noktasında bir düzenlemeye gidilmesi vatandaşlar tarafındanbekleniyor.

İstanbul – İzmir ve ayrıca Ankara şehirlerinde ödenen kira yardımı 1150 TL olurken hak sahipleri noktasında taşınma esnasında bir kereye mahsus olacak şekilde 5425 TL destekler verilmektedir.

Kira yardımı ne zaman ödeniyor?

Kira yardımı yıkım kararı verilmesi ile beraber anında başvuru yapılması ile birlikte verilmektedir. Başvuru şartı bulunmaktadır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mecliste Karar Onaylandı. Eğitim Ne Kadar Uzayacak, Yaz Tatili İptal mi Oluyor ÜNLÜ DİZİ ve TİYATRO OYUNCUSU HAYATINI KAYBETTİ Nihat Hatipoğlu koronavirüse mi yakalandı? Hastalığı ne? SEN YETERKİ DÜRÜST OL