Anasayfa
09 Aralık 2023 ( 1 izlenme )
Reklamlar

Arabasıyla bir kuryeyi öldürmekle suçlanan Somali cumhurbaşkanının oğlu Mahmud'un Türkiye'den ayrıldığı öğrenildi

Arabasıyla bir kuryeyi öldürmekle suçlanan Somali cumhurbaşkanının oğlu Mahmud'un Türkiye'den ayrıldığı öğrenildi

İstanbul Başsavcılığı, Somali cumhurbaşkanının oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud'un tutuklanması için uluslararası işlem başlatıldığını duyurdu.

Mahmud, İstanbul Aksaray Kennedy Caddesi'nde trafik sıkışıklığında araç kullanırken motosikletli kuryeyi öldürmekle suçlanıyor.

30 Kasım'da Mahmud'un kullandığı araç Yunus Emre Göçer'in motosikletine arkadan çarptı, yaralanarak hastaneye kaldırılan Göçer, 6 Aralık'ta hayatını kaybetti.

İstanbul Başsavcılığı, olaya ilişkin bilgi notunda, olayın hemen ardından hazırlanan kaza tutanağında, şerit değiştirme kuralını ihlal eden motosiklet sürücüsünün suçlu olarak listelendiğini ve araç sürücüsüne herhangi bir kusur atfedilmediğini söyledi. Tutuklu Mahmud bu nedenle "taksirle yaralama" suçundan yargılandı ve serbest bırakıldığını açıkladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bülent Ersoy, Dünya Güzellerim Masada programından ayrıldı Oyuncu Kıvanç Talu ve eşi hakkında bomba iddia: Yakın çevresini 100 milyon TL dolandırıp Portekiz'e kaçtı Sosyal konut projesi için ilk çekilişler 7 Kasım'da Şırnak ve Ardahan'da yapılacak. Özkan Uğur'un cenaze programı da açıklandı