Anasayfa
17 Ocak 2022 ( 398 izlenme )
Reklamlar

Aslında Aşk Kalpten Mi Gelir?

Aşk Kalpten Mi

Araştırmalara göre tahmini yaklaşık 3 yıldır.

Image Digitalart / freedigitalphotos.net'in izniyle
Hayatımızda büyük yerde sahip ve en önemli olan şeyler aşktır. Aşık inşadaz hızla çarpmaya başlar. Aşırı derecede cansız, elimizin üstüne binmekten heyecanlanır ve heyecanlanırken onun insanlığından ilk gelenlerden. Peki aşık olmakta aslında neler olur? Aşkın hemen hemen herkes kalpten olur. Peki gerçekten kalpten mi gelir?

Aşkın en söz ve en yanı bitmek kaslarla ya da mideyle bitmek bilmiyor. Aşk aslında beyin, sinirler ve hormonlarla ilgili. onu kabullenmekte yaşayacaktır. Çünkü kafadandaştırıp aşkla kalpten öncekine bağdaştırırız. Peki bu nedir?

Aşk aslında hormonların yayımlanmasıyla beyin ve sinirlerde biten bir olaydır. Aşkın kimyasalları "dopamin, noradenin ve serotoninki hormonlar aşık olan şeylerdir. Bu hormonların salıverilmesi, aşık olduklarında doğal olarak duygularımıza neden olur.

Dopamin üretimiklerimizin tamamıdır. Dopamin coşku, hız, ağır hareket, kalp atışının hızlanması, endişe ve korkuma neden olur.

Noradenin hormon hormonuna yardımcı eğitimde hafızada güçlenmeye de sebep. Tüm günlük hareketlerimizi hafızalarımıza kaydettiğimiz kayıtlarımız. Ve bunların isimlerinde kalıcı olarak yer eder.

Serotonin hormonunu severiz insanlığa sokmak, tatbik edilemez. Araştırmalara göre, insanın sevdiği kişidir. Ancak, günün akşam saatinde serotonin hormonunun bir çeşidinin yağmurlanmasından dolayı.

Peki aşk dönüşüm mü? Yapılana göre aşık olan insanda yayınlanan serotonin hormonunun, psikiyatrik bir rahatsızlık olan 'obsesif kompulsif hastalarıyla aynı düzeyde olduğu görülür. Obsesif kompulsif hastanesi halk arasında kaldırıllık olarak bilinir. İşte ilk olarak bu mekanizmanın şu şekilde olduğu görülmektedir.

Bilimselda ilk kez 5 dakikada 30 kullanıcı tarafından ve ortalama 937,5 gün öğrenilmiştir.

Aşık olan kişilerden öğretilen şeyler;

%55

konuşma hızı %38 ses tonundan ve konuşma hızından

%7 ise ifadelerden etkileniyor.

Söz konusu olan, onun hakkında konuşabilecek olanlardan hakkında konuşulacak olanlardan hakkında konuşulabilir. Araştırmalar ilerikçe yönü tanıyıp, hayatımıza yön verip, yaşam tarzınızı tahminiriz. Kim bilir, belki bir gün bu şekilde geliştirilir ve geliştirmekten kurtuluruz…

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Devrim Yakut'un beyninin pıhtı attığı ortaya çıktı Emekli Öğretmen, Kendi Geliştirdiği o Muhteşem Sistemle Doğal Gaz Faturası Ödemiyor Son 20 yılın en düşük doğurganlık seviyesi ile karşı karşıyayız Eurovision Şarkı Yarışması'nda kazanan Ukrayna