Anasayfa
06 Nisan 2021 ( 783 izlenme )
Reklamlar

B'akın Neye Sebep Oluyor..

Besinlerde özellikle baharatlı, yağlı ve a-sitli gıdaları yedikten sonra, hıçkırıkla birlikte boğazda ve g-ö-ğüste oluşan y-anma hissine mide y-anması denir. Mide y-anması, en iyi alt g-ö-güs bölgesinde ortaya çıkan a-ğrılı, y-anma hissi olarak tanımlanır. Mide ekş-imesi, mide a-sidinin yemek borusuna kaçtığı ve midenize yiyecek ve içecek veren tüp olan a-sit r-eflünün bir sempt-omudur. Bazı besinler mide y-anmasına tetikleyerek rahatsızlık duymamıza sebep olur. SOĞAN Soğanlar, özellikle çiğ soğanlar, mide y-anması için yaygın bir tetikleyicidir.
Bu listedeki diğer yiyecekler gibi, soğanlar da a-sit r-eflü ve mide ekşimesi sempt-omlarına neden olabilen alt öze-fagus sfin-kterini gevşetebilir. Bir çalışmada, mide ekşimesi olan kişiler bir hamburger yediler, ardından bir gün başka bir soğan ile aynı hamburger yediler. Burgerleri soğanla birlikte yemek, soğanları çiğnemeden hamburgerle karşılaştırıldığında, mide ek-şimesi sempt-omlarını önemli ölçüde k-ötüleştirmiştir. Ek olarak, soğanlar, köreltmeye neden olabilen zengin bir m-ayalanabilir lif kaynağıdır. Kemirgen a-sit re-flü semp-tomlarını şi-dd-etlendirebilir.

Besinlerde özellikle baharatlı, yağlı ve a-sitli gıdaları yedikten sonra, hıçkırıkla birlikte boğazda ve göğüste oluşan y-anma hissine mide y-anması denir. Mide y-anması, en iyi alt g-ö-güs bölgesinde ortaya çıkan a-ğrılı, y-anma hissi olarak tanımlanır. Mide ekşimesi, mide a-sidinin yemek borusuna kaçtığı ve midenize yiyecek ve içecek veren tüp olan a-sit ref-lünün bir sempt-omudur. Bazı besinler mide y-anmasına tetikleyerek rahatsızlık duymamıza sebep olur.

Tuğba Uzun (37), evinde oğlu Kayra’yı (10) b*çaklayarak ö-l-dürdükten sonra, kendini doğal g-az b-orusuna a-sarak y-a-şamına son verdi.47674 izlenme 3. Yardım bu sefer e-devletten başvuruyla olacak. Yoğunluk olmadan halledin5470 izlenme

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

iŞTE O KARAR Koronavirüsü Yenen Doktor "Mutlaka Tüketin" Dedi Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var! Karar belli oldu.. İşte madde madde anlaşma..