Anasayfa
06 Şubat 2020 ( 16837 izlenme )
Reklamlar

Bakın Neye Sebep Oluyor

Besinlerde özellikle baharatlı, yağlı ve asitli gıdaları yedikten sonra, hıçkırıkla birlikte boğazda ve göğüste oluşan yanma hissine mide yanması denir. Mide yanması, en iyi alt gögüs bölgesinde ortaya çıkan ağrılı, yanma hissi olarak tanımlanır. Mide ekşimesi, mide asidinin yemek borusuna kaçtığı ve midenize yiyecek ve içecek veren tüp olan asit reflünün bir semptomudur. Bazı besinler mide yanmasına tetikleyerek rahatsızlık duymamıza sebep olur. SOĞAN Soğanlar, özellikle çiğ soğanlar, mide yanması için yaygın bir tetikleyicidir.

Görüntünün olası içeriği: yiyecek


Bu listedeki diğer yiyecekler gibi, soğanlar da asit reflü ve mide ekşimesi semptomlarına neden olabilen alt özefagus sfinkterini gevşetebilir. Bir çalışmada, mide ekşimesi olan kişiler bir hamburger yediler, ardından bir gün başka bir soğan ile aynı hamburger yediler. Burgerleri soğanla birlikte yemek, soğanları çiğnemeden hamburgerle karşılaştırıldığında, mide ekşimesi semptomlarını önemli ölçüde kötüleştirmiştir. Ek olarak, soğanlar, köreltmeye neden olabilen zengin bir mayalanabilir lif kaynağıdır. Kemirgen asit reflü semptomlarını şiddetlendirebilir.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yiyecek, şunu diyen bir yazı 'Her gün tüketiyoruz fakat...'

Bu besinleri her gün tüketiyoruz fakat bakın neye sebep oluyor! Bu besinleri her gün tüketiyoruz fakat bakın neye sebep oluyor! Besinlerde özellikle baharatlı, yağlı ve asitli gıdaları yedikten sonra, hıçkırıkla birlikte boğazda ve göğüste oluşan yanma hissine mide yanması denir. Mide yanması, en iyi alt gögüs bölgesinde ortaya çıkan ağrılı, yanma hissi olarak tanımlanır. Mide ekşimesi, mide asidinin yemek borusuna kaçtığı ve midenize yiyecek ve içecek veren tüp olan asit reflünün bir semptomudur. Bazı besinler mide yanmasına tetikleyerek rahatsızlık duymamıza sebep olur. SOĞAN Soğanlar, özellikle çiğ soğanlar, mide yanması için yaygın bir tetikleyicidir. Bu listedeki diğer yiyecekler gibi, soğanlar da asit reflü ve mide ekşimesi semptomlarına neden olabilen alt özefagus sfinkterini gevşetebilir. Bir çalışmada, mide ekşimesi olan kişiler bir hamburger yediler, ardından bir gün başka bir soğan ile aynı hamburger yediler. Burgerleri soğanla birlikte yemek, soğanları çiğnemeden hamburgerle karşılaştırıldığında, mide ekşimesi semptomlarını önemli ölçüde kötüleştirmiştir. Ek olarak, soğanlar, köreltmeye neden olabilen zengin bir mayalanabilir lif kaynağıdır. Kemirgen asit reflü semptomlarını şiddetlendirebilir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EN ÇOK MERAK EDİLEN 2 SORUYU CEVAPLADI -HANIMLAR DİKKAT ..! -Limon Kabuğu Kullanarak Eklem Ağrılarınızdan Kurtulun- *İTALYAN DOKTORDAN ŞOK İDDİA!