Anasayfa
17 Haziran 2019 ( 2324 izlenme )
Reklamlar

Bu otu herkes yesin kırk derde deva, bilmeyenlere duyurun otun adı…

İsmi çok fazla duyulmayan şevketi bostan otu içerdiği yüksek besin değerlerinden dolayı oldukça önemli bir bitkidir. Özellikle böbrek hastalıklarında kullanılması tavsiye edilen bu bitki böbrek taşı düşürmede de kolaylık sağlamaktadır. Çoğunlukla ülkemizde Akdeniz, Marmara ve Ege bölgelerinde yetişmektedir.

Şevketi Bostan Otunun Faydaları, Gaz sancılarına karşı tedavi edicidir., Sindirim problemlerinden kaynaklanan karın ağrılarını giderir., Vücuttaki yaraların temizlenmesini ve kısa sürede iyileşmesini sağlar., İdrar söktürücüdür. Safra salgısını artırır.

Her türlü alerjiye karşı tavsiye edilmektedir., Araç tutmasına karşı iyi gelmektedir. Toz ve otlardan kaynaklanan nezlemsi duruma karşı tedavi edicidir. İştahsızlığa karşı tavsiye edilmektedir.

Mide, bağırsak hastalıklarına karşı tedavi edicidir. Romatizmal rahatsızlıklarda kullanılmaktadır.

Şevketi Bostan Otu Nerede Satılır? Bu otu kolaylıkla aktarlardan tedarik edebilirsiniz. Bulunduğunuz bölgelerde yetiştiriliyorsa yaz aylarında çiçek vermektedir. Bu çiçekler toplanıp gölgede kurutulur. Şevket bostan otu sonbaharda olgunlaşır bu evrede olgunlaşan bitkinin tohumları toplanır ve kurutulan çiçeklerle karıştırılır.

Şevket Bostan Otu Nasıl Hazırlanır? Yukarıda tarifini verdiğimiz şekilde kurutulup hazırlanan şevket bostan otunu hazırlarken 1 bardak su için 1 tatlı kaşığı ot kullanılmaktadır. Öncelikle 1 bardak suyu kaynatıyoruz, ocağın altını kapattıktan sonra 1 tatlı kaşığı otu içerisine atıyoruz ve 15 dakika boyunca demlemeye bırakıyoruz. Etkili sonuçlar almak için bir gün içinde 3 defa uygulanması gerekmektedir.

Alerji için ise kullanım şekli daha farklıdır. 1 litre suyun içerisine 2-3 tutam şevket otu atılır ve bir gün bekletilir. Ardından 1 hafta boyunca her gün 1 saat arayla 1 kaşık içilmelidir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ebru Şallı'nın oğlu toprağa verildi! Dikkat çeken detay... Karbonatın hayatın içinde 33 etkili kullanım alanı Aman dikkat, İstanbullulara bunları yediriyorlar… Kıyma ve sucuktan neler çıktı neler… Aftları Sadece 1 Saat İçerisinde İyileştiren Doğal Çözüm