Anasayfa
26 Şubat 2019 ( 3305 izlenme )
Reklamlar

Bunlardan birine sahipseniz sakın zencefil yemeyin!

FAZLA ZENCEFİL TÜKETİMİ… 

Son derece güçlü bir antioksidan olan zencefilin iltihap önleyici olduğunu da biliniyor. Ancak bazılarının zencefilin normalin üstünde tüketirken iki kere düşünmeleri gerekiyor. Kökünde bulunan şogaol ve gingerol maddeleri sağlığımıza iyi geliyor. Ancak bazı insanların karaciğerlerinde birtakım sorunlara yol açıyor. Fazla zencefil tüketimi herkeste olmasa da birtakım kişilerde sorunlara yol açabiliyor ve siz de o kişilerden biri olabilirsiniz.

KANLA ALAKALI SAĞLIK SORUNLARI
Kan akışını hızlandıran zencefil, yüksek tansiyonun dengelenmesini sağlıyor ve kas ağrılarını geçiriyor. Ancak sedef veya safra kesesi hastalığınız varsa yüksek miktarda zencefil tüketimi kanamaya neden olabiliyor. Çin geleneksel tıp bünyesinden gelen Lei Wang, sedef hastalarının zencefilden direk olarak etkilendiklerini anlatıyor. .

HAMİLEYSENİZ Zencefilin, anne adaylarının düşük yapmasına neden olduğunu duymuşsunuzdur. Bilimsel bir açıklaması olmasa da buna inanılıyor. Bazı kaynaklardan aktarılanlara göre hamileyken zencefil tüketilmemeliymiş. Zencefilde bulunan bazı kimyasallar bebeğin anne karnındaki gelişimini engelliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu Baharat Gözlerinizde %97 Oranında İyileşme Sağlıyor! Romatizmaya iyi geliyor SGK Milyonların Beklediği Açıklamayı Yaptı.... Herkesin Parası İade Edilecek Aspirini Eritip Saçınıza Sürerseniz İnanılmaz Değişim