Anasayfa
11 Eylül 2020 ( 536 izlenme )
Reklamlar

BÜYÜK SIR ORTAYA ÇIKTI

Fırtınada Kabenin Örtüsü Uçtu Yıllardır Saklanan Büyük Sır Ortaya Çıktı

İŞTE O GÖRÜNTÜ

Kabede etkili olan şiddetli rüzgar sonucu Kabe’nin örtüsü açıldı fakat bunun altında çoğu müslümanlar tarafından bilinmeyen bir kapı bir sır çıktı. Fırtına Kabe’nin Örtüsünü Kaldırdı, Bu Kapı İlk Kez Görüntülendi.Kabede etkili olan şiddetli rüzgar sonucu Kabe’nin örtüsü açıldı fakat bunun altında çoğu müslümanlar tarafından bilinmeyen bir kapı bir sır çıktı.
Fırtına Kabe’nin Örtüsünü Kaldırdı, Bu Kapı İlk Kez Görüntülendi

FIRTINADA UÇTU

Kabenin Örtüsü Mekke’de 150 personel tarafından 10 ayda büyük bir titizlikle dokunan ve günler öncesinde Harem-i Şerif yetkililerine teslim edilen örtü, hacı adaylarının Arafat’a akın etmesi üzerine bugün erken saatlerde Kabe’ye giydirildi.

Kisve-i Şerif’in değiştirilmesi esnasında hacı adaylarının Kabe’yi tavafı sürdü. Özel olarak hazırlanan saf ipek ve altın 4 parçadan oluşan 47 metre uzunluğunda, 657 metrekare büyüklüğündeki Kabe’nin örtüsü 4 köşeden sökülerek değiştirme işlemi gerçekleştiriliyor.

Eskisi alınırken, aynı anda yenisi çekilen örtünün değiştirme işlemi saatler sürüyor. Kabe örtüsünün yapılması için yaklaşık 700 kilogram saf ipek, 120 kilogram gümüş ve altın kullanılıyor. Kabe’nin örtüsünün üzerinde altın ve gümüşten işlenmiş çeşitli ayet ve dualar bulunuyor.

-Kötü Huyludan Birşey İsteme-2155 izlenme Meteoroloji’den il il sağanak uyarısı!10280 izlenme

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BOYUNA SOĞAN BAĞLAMANIN FAYDALARI >>> DSÖ'DEN KORKUTAN AÇIKLAMA SALGIN YENİDEN BAŞLADI. Hükümet düğmeye bastı 2.el araç piyasayı düşüyor.Yüzde 70 ötv indirimi geliyor ! *Hafızaya etkili oluyor*