Anasayfa
05 Aralık 2020 ( 86 izlenme )
Reklamlar

Çekirdek Deyip Geçmeyin Günümüz Hastalığının Şifası Onda…

 Panik atak, stres, anksiyete ve depresyona karşı ay çekirdeği tüketin…

Her gün sadece bir avuç ay çekirdeği tüketmek, günlük almamızın gereken sağlıklı ve faydalı besin değerini arttırmada çok önemli rol oynuyor.

Çünkü ay çekirdekleri B1, B5, E ve folik asit içeriyor ve aynı zamanda çok önemli minerallerden bakır, magnezyum, selenyum ve fosfor açısından tam bir sağlık deposu.

En çok da maalesef çoğu kişinin yaşadığı depresyona iyi geliyor. Panik atak tedavisinde alınması gereken besinler arasında çokça öneriliyor.
Özellikle E vitamini bakımından güçlü olduğu olduğu için aynı zaman da çok güçlü bir antioksidandır ay çekirdeği.

Kardiyovasküler sağlığın korunmasına yardımcı olmasının yanı sıra, sadece çeyrek fincan ay çekirdeği tavsiye edilen günlük E vitamini alımının neredeyse %90’ını karşılıyor.

Sadece çeyrek fincan ay çekirdeği yerseniz E vitamini konusunda hiç bir zaman eksiklik hissetmezsiniz.
Uzm. Dr. Baha Murat Aydoğ’a göre, Ay çekirdeğinde bulunan diğer maddeler arasında triptofan ve kolin de yer almaktadır. Aynı zamanda balkabağı çekirdeğinde de bulunan triptofan; stres, anksiyete ve depresyonun azaltılmasına yardımcı olabilir.
Kolin ise özellikle hafızanın iyileştirilmesine yardımcı olarak beyin fonksiyonlarının artırılmasına destek olabilir. Bu zengin bitkisel, vitamin ve mineraller kombinasyonu ile ay çekirdekleri şaşırtıcı derecede besleyici bir yiyecek olarak ön plana çıkıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Annesi ”Yaktınız beni” diye göz yaşı döktü.. Bilim Kurulu Üyesinden Türkiye'yi Sevince Boğan Gece Yarısı Açıklaması Dİ-LEK İSTEK İÇİN OKU-NACAK DUA VE TES-BİHLER. İRAN'DA BİR DEPREM DAHA. VAN'DA DA HİSSEDİLDİ