Anasayfa
12 Nisan 2019 ( 5602 izlenme )
Reklamlar

ÇOK SALAVAT ÇEKMENİN HEDİYESİ... ..


İsmim  Hatice, lise öğrencisiyim. 
Müzik dinlemeyi ,televizyon izlemeyi çok severim. Okul çıkışı arkadaşlarla kafede oturur sonra eve giderim.  
Başımdan geçen bir olayı size anlatmak istiyorum. Okulda üç aylar ile ilgili din kültürü öğretmenimiz bilgiler veriyordu. Şaban ayına girdiğimiz de öğretmenimiz bir proje den bahsetti.
Şaban ayı Rasulumuzun ayı olduğu  için bu ayda herkes bol salavat çekecek, sanki rasulullah gelmiş gibi hareket edecekti.
Bazi arkadaşlar buna çok sevindi. Benim pek ilgimi çekmedi. Rasulullah nasıl gelecekti inanmadım.ogretmenimiz hepimize tesbih Matik almış. 
En çok çeken büyük ödülü kazanacaktı.
Ödulun ne olduğu bilinmiyordu.  Tesbihmatigi elime aldığımda çok komik gelmişti. Annem her aldığında dalga geçiyordum. 
Okul çıkışı arkadaşlar  kafeye gitmek istediler. ilk önce tamam dedim sonra içimde bir ses gitme diyordu.
Vazgeçtim . Eve yürüyerek giderken öğretmenimin verdiği zikir Matik elimde farkında olmadan salavat çekiyordum . Eve girdiğimde annem şaşırdı, hayırdır Hatice erkencisin hastamısın dedi, yok dedim. Elimdeki zikir matigi görünce güldü. 

*En çok Salavatı şerife  çekene sürpriz bir hediye olduğunu söyledi m. Annem çok mutlu oldu. Artık evimize rasulullah gelmişti. Nasıl davranmam gerekiyor du araştırma yapmalıyım . 
Elimdeki zikir matik ile odama geçtim. Zikir matigi aynanın önünde bırakıp kulaklık taktım. Müzik dinlemeyi düşündüm. Müziği açtım ama neden bilmem içimden dinlemek gelmedi.

 *Rasulullah evimizdeydi, müzik dinlememe razı olacakmıydı.
Müzigi kapattım. Tekrar salavat getirmeye başladım, Namazlarımı kıldım. 
Annem ve babam çok şaşkın, hemde çok mutluydu. Gece yatmadan babama sabah namazına kaldırırmısın dedim, tabi kızım dedi. 
Yattım içimde çok güzel bir duygu vardı. Sabah bir ses Hatice haydi namaza dedi. 
Tamam baba deyip yataktan fırladım , abdest aldım ezan okunuyordu. Babamı aradım odalarda yoktu. Yatak odasına gittim. Yeni kalkmış beni çağıracaktı. 
Şaşırdım beni çağıran kimdi peki ? 
Artık her sabah beni biri namaza çağırıyordu. Rasulullah evimizdegibi   düşünmeye başladığımdan beri herşey değişti. 

*Artık müzik dinleyemiyordum, televizyona bakmıyor dum, annem babam kardeşim hepimiz evimizde bir misafir olduğunu biliyor ve hissediyorduk. 
Salavatlar çekiyorduk.  Ay sonu gelmişti, öğretmen salavatları topluyordu.
Herkes çektiği sayıyı söylüyor öğretmen kaydediyordu. Ben salavat sayısını söyleyince öğretmen şaşırdı. 
İki hafta sonra müdür birinciyi açıkladı ve birinci ben olmuştum. Sürpriz ödülü ben kazandım. 
*Ödül için çok heyecanlanmadım. Ya tablet veya kitaptır diye düşündüm. Annem babam kardeşim herkes geldi. Müdür bütün okulun önünde ödülü açıkladı. 
Birinci umreye gidecekti. Ben şok oldum. Hiç beklemiyordum. O kadar mutlu oldum ki anlatamam beni namaza çağıran evine davet etmiş meğer. Ondan sonra hayatım değişti şuan 35 yaşındayım . Din kültürü öğretmenligi yapıyorum. Ve her sene bu projeyi bende öğrencilerime uyguluyorum. 

*Allah ögretmenimden razı olsun inşallah...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Limon Arzusu.. -Sağlıklı yaşam için g-ünde 1 elma 3 ceviz- *NAMAZ KILMAYANLARIN ÇEKECEĞİ 15 CEZA* ÇANAKKALE'Lİ AİLENİN İŞLERİ.