Anasayfa
15 Aralık 2018 ( 969 izlenme )
Reklamlar

Devlet Hazinesi

Hazreti Ömer (r.a.). Halife. Bir gece. Makamında. Ashabtan biri ziyaretine gelir. Selam verir. Selamı alınmamıştır. Oturur. Ömer işiyle meşgul. Sahabe bekler. Ömer çalışır. Selam alınmamış, yüzüne bile bakılmamıştır.

İş biter. Ömer mumu söndürür. Bir başka mumu yakar. O anda selamını alır. Konuşmaya başlar.

Sahabe sorar:

– Ya Ömer, niçin hemen selamımı almadın ve niçin bir mumu söndürüp diğer mumu yaktın ve ondan sonra benle konuşmaya başladın?

Hazreti Ömer (r.a.):

– Evvelki mum devletin hazinesinden alınmıştı. O yanarken özel işlerimle meşgul olsaydım Allah indinde mes’ul olurdum. Seninle devlet işi konuşmayacağımız için kendi cebimden almış olduğum mumu yaktım, ondan sonra seninle meşgul olmaya başladım. Sahabenin gözleri yaşarır, ellerini kaldırarak şöyle dua eder:

-Ya Rabbi! Hattab oğlu Ömer’i bizim başımızdan eksik etme!

Bu otu herkes yesin kırk derde deva otun adı şevketi bostan bilmeyenlere duyurun3514 izlenme VALİ SAĞLIKÇILAR BİZE YÜK OLUYOR DEDİ ! HERKES TEPKİLİ3806 izlenme

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TIRNAĞINIZIN ALTINDA BÖYLE BİR İŞARET GÖRÜRSENİZ HEMEN DOKTORA GİDİN Türk bilim insanları koronavirüsü 15 saniyede öldüren cihaz tasarladı Sıradan 1 Muz Kabuğu İle Üstesinden Gelebileceğiniz 8 Sağlık Problemi Tuvaletini Yapmak İçin Girdiği Mezarlıkta Bakın Ne Halde Bulundu>