Anasayfa
2019-06-18 01:16:05 ( 362 izlenme )
Reklamlar

Dirsek ve diz kararması nasıl geçer? Suna Dumankaya bitkisel kürü

Birçok farklı nedene bağlı olarak meydana gelen dirsek ve diz kararması can sıkan durumların başında gelmektedir. Genelde kadınlar görsel açıdan rahatsız oldukları için bu durumu kafalarına fazlaca takmaktadırlar. Bu nedenle dirsek ve diz kararmasının nedenleri, tedavileri ve bitkisel çözümleri araştırılmaktadır.

Dirsek ve diz kararması ile ilgili bütün merak ettiklerinizi detaylı olarak bulabileceğiniz bu yazımızdaki önerileri uygulayarak siz de dirsek ve diz kararmasısorununuzdan kurtulabileceksiniz.

Dirsek ve Diz Kararması Neden Olur?

Birçok kişinin başına gelebilen dirsek ve diz kararması tedavi edilebilen bir durumdur. Herkesin cilt yapısı farklı olduğu için kararmanın derecesi de kişilere göre değişmektedir. Esmer tenli kişilerde dirsek ve diz kararmaları daha çok görülmektedir. Bununla beraber darbeler ya da sürtünmeler de dirsek ve diz kararmasına neden olmaktadır. Özellikle sporcularda bu durum daha fazla görülmektedir.

Dirsek bölgelerinde bulunan yağ dokusunda azalmalar görüldüğü zaman dirseklerde kararmalar meydana gelmektedir. Bununla beraber dirseklerin sürekli bir noktaya koyulması da dirseklerin kuruması ve sertleşmesi ile beraber kararmasına neden olmaktadır. Deriye renk veren özelliği bulunan melanin pigmenti esmer tenli kişilerde daha hızlı çalışmaktadır. Bu da dirseklerin daha fazla kararmasına neden olmaktadır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

D vitamini eksikliği belirtileri.. Negatif Enerji Evden Nasıl Atılır? Kış ay-larında ayva k-abuğu ile şifa bulun. Hz Ömer r.a Nasihati..