Anasayfa
13 Mayıs 2022 ( 10 izlenme )
Reklamlar

Eczacıbaşı'ndan yatırım

Eczacıbaşı Topluluğu bu sene gerçekleştirmeyi planladığı 250 milyon euroluk yatırımın mühim ayağını meydana getiren yeni VitrA Karo tesisinin açılışı gerçekleştirdi.

VitrA Karo'nun Bilecik Bozüyük'teki üretim kampüsünde yaşama geçirilen yeni tesis, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katılımı ile açıldı.

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı da topluluğun 80. senesinde küresel rekabet gücünü çoğaltmak hedefiyle her alanda inanç ve istikrarla yatırıma devam ettiklerini söyledi.

Holdingin 80 senedir Türkiye'de çağdaş, kaliteli ve sıhhatli yaşamın bayrağını taşıdığını dile getiren Eczacıbaşı, şu verileri verdi:

"Topluluğumuz bugün 46 kuruluşu ve 39 üretim tesisiyle 120'den çok uluslararası pazarda etkinlik gösteriyor. 80 senedir süren bu yolculukta, evvelce Türkiye'nin sanayileşme öyküsünün mühim bir parçası olduk, sonrasında yarattığımız markalarla Türkiye'nin sınırlarını aşarak, bugün 3 kıtada üretim yapan, 12 bin arkadaşımızın yaşam verilen uluslararası bir oyuncuya dönüştük. Küresel rekabette gücümüzü çoğaltmak üzere etkinlik gösterdiğimiz her alanda yatırımlarımızı sürdürüyoruz."

Yeni yatırım geliyor

Bülent Eczacıbaşı, kısa bir vakit içerisinde de seramik sıhhat gereçleri üretimi amacıyla gene Bozüyük'te beşinci işletmenin yatırımının tamamlanacağını kaydederek, yapı ürünlerinin, topluluğun en büyük etkinlik alanını oluşturduğunu anlattı.

Türkiye'nin toplam seramik sıhhat gereçleri ihracatının yüzde 50'sinden çoğunu gerçekleştirdiklerini, AB ülkelerine oluşturulan ihracatta karo ürünleriyle birinci sırada bulunduklarını açıklayan Eczacıbaşı, "Banyoda sarfedilen bütün ürünleri tasarlama yetkinliğine sahibiz. Karo ürünlerimizle bu yetkinliği banyo dışındaki alanlara da taşıyoruz. VitrA Karo'da döneme aldığımız yeni tesisimizle kapasitemizi bir ismim öteye taşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AĞZINA YILAN KAÇAN ADAM SON NEFESDE ÎMÂNSIZ GİTMEYE SEBEB OLAN AMELLER: Yüreğinize dokunacak sımsıcak bir hikaye Kripto Para Piyasasında ki Düşüş Bir Cana Mal Oldu