Anasayfa
15 Ocak 2019 ( 22529 izlenme )
Reklamlar

Ettehiyyatü Duası'nın MuhteşemSırrı

Ettehiyyatü Duası'nın Muhteşem Sırrı Namaz kılarken her gün defalarca okuduğumuz ‘Ettehiyyatü’nün güzelliğini anlayın, üzerinde düşünün. Kalbiniz rahatlayacak. Huzur bulacaksınız. Miraç’ta, Peygamber Efendimizin ALLAH‘ın (cc) huzurunda konuşmaların başlangıcını oluşturan bu sözlerin önemini ve güzelliğini bilmek gerekir.

OKUYUN Ettehiyyatü’deki muhteşem güzelliği görün. Ettehiyyatüyü sadece namazlarda değil, teselliye ihtiyacınız olduğu zamanlarda da okuyun. Kendinizi yalnız hissettiğinizde, dertlerinizi unutmak istediğinizde, yatarken uykunuz kaçtığında okuyun.

Peygamber efendimiz miracda yüce Yaradan’a şunu söylemişti: Ettehiyyatü lillâhi vassalevâtü vattayyibât. Hayat sahibi varlıkların hayatlarıyla sundukları ibadetler, dualar ve bütün güzel söz ve davranışlar ALLAH’a mahsustur.

Ve ALLAH’tan(cc) ona Selâm: Esselâmu aleyke eyyühennebiyyu ve rahmetillâhi ve berakâtuhu. Ey nebî, Selâm, ALLAHın rahmeti ve bereketleri senin üzerine olsun.
Peygamber efendimiz de şu şekilde karşılık vermişti: Esselâmu aleynâ ve alâ ibâdillâhissâlihîn. Selâm bize ve ALLAHın salih kullarının üzerine olsun. Bu konuşmaya tanık olan Cebrail aleyhisselam Kelimei şehadet getiriyor:

Eşhedü en lâ ilâhe illALLAH ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasuluh.
Şehadet ederim ki ALLAH‘tan başka ilâh yoktur. Yine şehadet ederim ki Muhammed O’nun kulu ve Resülüdür.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekmek fiyatlarını frenleyen uygulamanın süresi hakkında açıklamalar Artvin'de toprak kayması! 1 kişinin hayatını kaybettiği bölgeden gelen görüntüler endişe verici 2 lise öğrencisinin gizli ölümü! Cesetleri yol kenarında bulundu Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adaylığı ve diğer birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.