Anasayfa
09 Haziran 2022 ( 3 izlenme )
Reklamlar

Gaziantep'te yaşanan canlı bomba olayıyla ilgili yeni gelişmeler

     Gaziantep'te yaşanan canlı bomba olayıyla ilgili yeni gelişmeler       

      Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün giriş kapısı önüne dün saat 17.10'da gelen Ümit Koçyiğit, elindeki siyah bir poşeti yere bırakıp tekbir getirmeye başladı.

Başında beresi ve üzerinde kabanı bulunan adamı kısa sürede fark eden polisler, beton bariyerleri kendilerine kalkan yaparak ‘yere yat’ uyarısını yaptılar. Şahıs kabanının altından sarkan kablolar ile kendisine canlı bomba görünümü vermişti.

Tüm yapılan uyarılara dinlemeyen ve giriş kapısına doğru ilerleyen şüpheliye polisler sürekli uyarıda bulundu. Sonrasında polisler havaya birkaç kez uyarı ateşi açtı. Yapılan bu uyarı ateşlerine de kulak asmayan şüpheli polisler tarafından ayaklarından vuruldu. Yaralanan şüpheli, emniyet müdürlüğünün önünde bulunan kaldırımın üzerine düştü.

      Bakan Süleyman Soylu’ dan polislere ödül

Şahsın ayaklarına ateş ederek yere düşüren polis memurları Yılmaz Ordu, Ali Kurt, Orhan Çelik, Yılmaz Uyanık ve bomba imha uzmanı olarak görev yapan Sinan Güneş, akşamüzeri video konferans aracılığıyla Süleyman Soylu ile bir görüşme yaptı.

Video konferansına Vali Davut Gül, Mustafa Emre Başbuğ ve olayı gerçekleştiren Polis memurları da katıldı. Bakan Soylu, olayı kazasız belasız yerine getiren polis memurlarını kutladı ve onlara tebrik mesajlarını gönderdi.

       ‘MECZUP DİYECEĞİM’

Video konferans sistemi üzerinden konuşan Bakan Süleyman Soylu, görevli polislerin aldıkları eğitim doğrultusunda gerekli müdahaleyi yaptıkları için kutladığını söyledi. Bomba görüntüsü verilmiş bir düzenek ile emniyet binasına gelen Ümit Koçyiğit için meczup diye tabir edeceğini dile getiren Soylu, meselenin tüm yönlerinin araştırılacağını ifade ederek şöyle dedi:

"Dün biz Milli Güvenlik Kurulu toplantısındayken bilgi notu geldi. 


Videodan da izleyip takip ettim. Arkadaşlarımızın özellikle aldığı eğitimler doğrultusunda soğukkanlı bir şekilde cesaretle müdahalesinden ötürü kutluyorum. Bomba süsü verilmiş bir düzenek ile emniyet binamızın önüne gelen bir meczup diye tabir edeceğim. Elbette ki meselenin tüm yönleri araştırılacaktır. 


Olay esnasında ortaya koyduğu eylem biçiminin, tekrar altını çizerek söylüyorum ki arkadaşlarımızın görev bilinci ve soğukkanlılık ile yaptıkları müdahale takdir edilesi bir durumdur. Ölçülü bir müdahaleyi doğru bir biçimde ortaya koydular. Her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bizim işimizin en önemli noktası rehavete kapılmamamızdır."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Küresel petrol üretimi Mayıs'ta düşüş gösterdi Gelin ve Kaynana Brezilya’da Polis Tarafından Gaz Pompasıyla Bagaja Kapatılan Kişi Hayatını Kaybetti HERKESİN ölümü farklı farklı olur. Kimisi hiçbir şey hissetmez. Öleceğini anlamaz.