Anasayfa
19 Kasım 2023 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Hamas lideri Heniyye, İsrail'e meydan okudu: Savaşın uzun soluklu olmasını istiyorsa, bizim soluğumuz onunkinden uzun olacak

İsrail, Gazze'de devam eden saldırılarını sürdürürken, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye dün evinin hedef alındığını duyurarak açıklamalarda bulundu. Heniyye, İsrail'e karşı meydan okuyarak, "Eğer İsrail bu savaşın uzun soluklu olmasını istiyorsa, bizim soluğumuz onunkinden uzun olacaktır." ifadelerini kullandı.

42 gündür devam eden İsrail'in Gazze'deki saldırılarına karşı direniş gösteren Heniyye, "Direniş bu savaşta son sözü söyleyen taraf olacak ve dünya, Kassam Tugayları ile direniş güçlerinin, 18 yıl önce olduğu gibi işgalciyi Gazze'de yeneceğini görecek." şeklinde konuştu.

Hamas lideri Heniyye, İsrail'e karşı verilen mücadeleyi ve direnişçilerin gösterdiği cesareti vurgulayarak, "Gazze'deki direnişçiler Allah'ın askerleri olarak nitelendirilebilir ve Allah'ın bu kişiler eliyle vaadini gerçekleştireceğini düşünüyoruz." dedi. Heniyye ayrıca, Gazze'de yaşananların yanı sıra Batı Şeria'daki Filistinlilerin de İsrail güçlerine karşı direniş gösterdiğini ve baskınlara karşı mücadele ettiğini belirtti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tahvil piyasalarında resesyon ve enflasyon endişesi Yeni Bir Dolandırıcılık Sistemi Daha Ortaya Çıktı Üniversiteyi karıştıran taciz! Öğretim üyesi odasını basan profesör, "Benim olacaksın" diyerek saldırdı CZN Burak ve babası hakkında kaçak inşaat işçiliği yapmaktan 5'er yıl hapis davası açıldı