Anasayfa
14 Şubat 2019 ( 1286 izlenme )
Reklamlar

HUŞU İLE NAMAZ NASIL KILINIR?

🌴Namaza başlarken kendimizi sırat köprüsünün üzerinde görmemiz lazım.Sağımız cennet solumuz cehennem. Arkamızda ise Azrail as. Var. 
🌴İki kaşımız arasında da Kabe'yi Muazzamayı göreceğiz.
Ellerimizi kaldırdığımızda da ellerimizin biri dünyayı öbürü de ahireti temsil edecek. 'Ya Rabbi emrin olan namazı huzurunda kılmak için geldim.' diyoruz. 
🌴Allahu Ekber deyip elini kaldırdığın zaman bütün aklın ve şuurunla beraber bu tekbiri alırsın Farzdır. 
Yani 'Ya Rabbi sen büyüksün' deyip dünyayı arkaya atıyorum diyoruz. Ellerini bağladığın zaman da 'Ya Rabbi ne kadar kötü düşüncelerim varsa huzuru ilahinde bunları dağıtıyorum diyoruz. 
🌴 sonra subhaneke ve fatihadan sonra rükuya varırız. Rüku islam'la beraber gelmiştir. Önceden direk secdeye varılıyordu.

🌴Rükuda Subhane Rabbiye'l Azim 
(Ya Rabbi ben Sen'i noksan sıfatlardan tenzih ediyorum Ya Rabbi ben kemal sıfatınla Sen'i takdis ederim.
🌴Ya Rabbi ben Sen'in büyüklüğünü söylemekten acizim. Sen kendi büyüklüğünü nasıl biliyorsan ben de öyle kabul ediyorum.)

🌴➡ALLAH SANA GÜNDE BEŞ DEFA RANDEVU VERİYOR!⬅
🌴Namaz Allah ile kulun buluşmasıdır. En büyük zikir namazdır. Allah sana beş sefer randevu veriyor günde. 
Namaz kulun Allah'la konuşmasıdır...

🌴SECDE YERİNE BAKMAK
GÖZBEBEĞİNİ DİNLENDİRİR!
Secdede Subhane Rabbiye'l_ a'la diyoruz Ey Yuce! Rabbim Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederim)

🌴Namaz gözümün nurudur diyor Resulullah.. Kıyamda secdeye bakacaksın. Gözbebeğinin en iyi dinlendiği andır. Beyin hücresi tam kapasite ile namazda çalışıyor. ⚠Glikoz beyin hücrelerine namazda ayakta iken yüzde 25 rükuda yüzde 40 secdede ise yüzde 75 oranında intikal ediyormuş⚠

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Karaciğeri Ve Beyni Koruyan Daha Etkili Bir Karışım Bulamazsınız Bu Yazıdan Sonra Kurutulmuş İncir Yerken Bir Daha Düşüneceksiniz İsmail Coşar ve eşi kazada hayatını kaybetti Vücu-ttaki Her Türlü İltihabı Kuru-tuyor