Anasayfa
03 Temmuz 2024 ( 56 izlenme )
Reklamlar

İstifa Dalgası!

peş peşe istifalar:görevden affını istedi.istifalar dikkat çekiyor…

**AK Parti’de Peş Peşe İstifalar: İki İl Başkanı Görevden Affını İstedi**

Rize İl Başkanı Hikmet Ayar’ın ardından, Adıyaman İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu da görevinden affını istediğini açıkladı.

**Adıyaman Seçim Sonuçlarının Etkisi**

31 Mart yerel seçimlerinde Adıyaman Belediyesi’ni CHP adayı Abdurrahman Tutdere’nin kazanmasının ardından, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu, görevden affını isteme kararı aldı. Seçim sonuçlarının ardından AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, partisinin Adıyaman’da seçimleri kaybetmesinin nedenini “Küçük olsun benim olsun’ anlayışıyla kendi krallığını tesis edenler, AK Parti’ye Adıyaman’da kaybettirdiler” sözleriyle eleştirmişti.

**Bulucu’nun Açıklamaları**

Bulucu, istifasını duyurduğu yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük bir onur ve şerefle yürüttüğüm Adıyaman İl Başkanlığı görevini bugün itibariyle sonlandırmış bulunmaktayım. Bizde görev istenmez verilir. Bugüne kadar teşkilatta hangi görevde bulunduysam, tüm bu görevleri bir dava şuuruyla Genel Başkan’ımız ve Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan özel sevgi muhabbetimizle en iyisini yapma gayretinde olduk.

İl Başkanlığı görevini üstlendiğim süreçte, herkesin de malumu olduğu üzere Adıyaman’ımız 6 Şubat felaketinden çıkmıştı. Bir yandan vatandaşlarımızın, depremzedelerimizin sorunlarının çözülmesi için gayret sarf ederken diğer yandan mahalli idareler seçimleri için hazırlıklarımızı noksansız bir şekilde tamamladık.

Adıyaman il genelinde özellikle ilçeler bazında büyük bir başarı söz konusu olsa da merkez ilçede hiç beklemediğimiz bir sonuçla karşı karşıya kalmamız bizleri derinden etkiledi. Milletimizin verdiği karar, demokrasiye inanan bir hareket olarak başımızın tacıdır. Bundan sonraki sürecin daha sağlıklı yürütülebilmesi için partimizin bir neferi olarak, Genel Merkezimizden şerefle yürüttüğüm il başkanlığı görevinden affımı istirham ettim. Elbette bu bizim için bir son değildir. Aksine bir başlangıçtır. Allah’ın izniyle bundan önce olduğu gibi bundan sonra da AK davamız için ve Cumhurbaşkanı’mız için mesai mefhumu gözetmeden davamıza sahip çıkacak ve her daim dünya liderimizin yanında saf tutmaya devam edeceğiz.”

Bu gelişmeler, AK Parti içindeki dinamiklerin ve teşkilatın geleceği açısından önemli bir dönüm noktası olabilir. Parti içindeki bu değişimlerin, yerel ve genel seçimlerde nasıl bir etki yaratacağı merakla bekleniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Şimşek: Enflasyonu 2026 yılında tek haneye düşüreceğiz Atatürk'ü canlandıran Aras Bulut İynemli en etkilendiği sahneyi anlattı Emeklilerin maaş isyanı! "Geçinemiyoruz" diyerek hükümetten 4 talepte bulundular ABD'de borç tavanı müzakereleri yine tıkandı