Anasayfa
18 Kasım 2023 ( 0 izlenme )
Reklamlar

İtalya'da laboratuvarlarda et üretimi yasaklandı

İtalya'da laboratuvarlarda et üretimi yasaklandı

İtalya Parlamentosu, etin laboratuvar ortamında üretilmesini ve bu ürünlerin satışını yasaklayan yasa tasarısını onayladı.

Temsilciler Meclisi'nin dün kabul ettiği yasa, omurgalı hücre kültürleri veya dokularından gıda ve yem üretimi ve satışına 10.000 ile 60.000 avro arasında para cezası verilmesine olanak tanıyor.

Ayrıca bitki kaynaklı ürünlerin "biftek", "salam" gibi isimlerle satışı da yasaklanacak.

Hayvan hücre ve doku kültürlerinden etin laboratuvar ortamında üretilmesini ve satılmasını yasaklayan yasa, "İtalyan mutfağı"nı ve tarım sektörünü korumak amacıyla hazırlandı.

İlk olarak sağcı koalisyon hükümetinin başlattığı Gıda Egemenliği Bakanlığı'nın hazırladığı düzenlemeye Tarım Birliği gibi kuruluşlar destek verdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünyanın en güzel camileri hangileridir? Dünyanın en güzel camisi nerede? İnce, seçim gecesi neden gelmediğini ilk kez şöyle açıkladı: Ben genel merkeze gitseydim 1 milyon kişi CHP genel merkezini yakardı. 25 yaşına giren her sevgilisini hayatından çıkarıyor! Leonardo DiCaprio ve kendisinden 22 yaş küçük sevgilisi Camila Morrone ayrıldı. Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde yüzde 4 büyüdü