Anasayfa
16 Ekim 2020 ( 126 izlenme )
Reklamlar

Kira Yardımları

Devletten kiracıları sevindirici haber geldi. Her ay verilmekte olan kira yardımı kapsamı genişledi. 1150 TL’ye ulaşan kira yardımı daha geniş bir kapsam ile devlet tarafından veriliyor. Yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar hak için başvurular şuan başladı. Kira yardımı hakkında merak ettikleriniz haberimizde;


Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi


Çevre ve şehircilik bakanlığı yapmış olduğu açıklamada kirada bulunan vatandaşlar için her ay olacak şekilde düzenli kira yardımı son hızı ile daha kapsamlı devam ediyor. Şehirden şehre fark edecek şekilde olan kentsel dönüşüm projeleri programı yapılmakta olması ile yardımlar hız kesmeden sunuluyor. Büyük iller için ödenen kira yardımları küçük şehirlere göre daha fazla veriliyor. 1150 TL ye kadar verilmekte olan bu yardımlar en az 715 TL olarak veriliyor. Çevre ve şehircilik bakanlığı vatandaşlara sunulan destekler 18 ay boyunca veriliyor. Bazı özel durumlarda 36 ay boyunca verilmesi de  mümkün. Evleri kentsel dönüşüm içerisinde bulunan vatandaşlar başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. 


 
Kentsel dönüşüm için kira yardımı
2019 senesi içerisinde kentsel dönüşüm konusundan dolayı kira yardımı en fazla 1150 TL en az verilecek miktarı ise  da 715 TL olarak açıkladı. Fakat 2020 senesi içerisinde yapılan ödemeler noktasında bir artış olması da ayrıca bekleniyor. Çevre ve şehircilik bakanlığı 2020 kira ödemeleri noktasında bir düzenlemeye gidilmesi vatandaşlar tarafındanbekleniyor.

İstanbul – İzmir ve ayrıca Ankara şehirlerinde ödenen kira yardımı 1150 TL olurken hak sahipleri noktasında taşınma esnasında bir kereye mahsus olacak şekilde 5425 TL destekler verilmektedir.


 
Kira yardımı ne zaman ödeniyor?

 

Kira yardımı yıkım kararı verilmesi ile beraber anında başvuru yapılması ile birlikte verilmektedir. Başvuru şartı bulunmaktadır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Haşlanmış Yumurtanın Suyunun Bir O Kadar Şaşırtıcı Kullanım Alanları İZMİR'DE KABUS BÜYÜYOR! ÖLÜ SAYISI 18'E YÜKSELDİ Ünlü Cerrah Açıkladı: Bunları Yapan Asla Kambur Olmaz Eczacı bir Beyin Reçete Tarifi Defne Yaprağı ve Kolonya