Anasayfa
30 Ocak 2019 ( 41133 izlenme )
Reklamlar

Kız Evlat Sahiplerine Müjde

Peygamber Efendimiz’in zamanında yaşayan iki kız çocuğu olan fakir bir kadın vardı. Kadın, bir gün çocuklarının elinden tutarak Hz. Aişe’nin yanına gitti.Hz. Aişe bir şeyler vermek için bakındı. Sadece bir hurma bulabildi. Daha fazla bir şey veremeyişin hüznü ile hurmayı kadına verdi. Fakir kadın, kendisine uzatılan hurmayı alıp kızlarına paylaştırdı. Kadının bu annelik şefkati ve merhameti Hz. Aişe’nin gözünden kaçmadı. Olayı Peygamber Efendimiz’e anlattı.

Efendimiz, kendi nefsine çocuklarını tercih eden anne için şöyle buyurdu: “Kadın, erkek herhangi bir mümin, kız çocukları yüzünden bir suretle sıkıntı çekerlerse bunu hayır bilsinler. Çünkü kız çocukları, onları cehennem ateşinden koruyan birer perde olurlar.”(Buhari, Edeb, 18)

“Kim iki kız çocuğu ergenlik çağına vardıktan sonra yanında kaldıkları veya o kimse onların yanında kaldığı müddetçe, onlara iyi davranıp ihsanda bulunursa, kızları onun cennete girmesine vesile olurlar.” (İbn Mace, Edeb, 3) “Kim ki üç tane kız çocuğu olur da buna sabreder (yani çocuklarının kız olduğundan şikâyetçi olmaz) varlığından onları yedirir.Bu güzel yazıyı sevdiklerimizle paylaşalım..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Polis memuru Hakan Telli'yi şehit eden suç örgütüne yönelik operasyonda yakalanan 37 şüpheli tutuklandı 28 yaşındaki model Caragh Eaton, erkek arkadaşının arabasından düşerek öldü Sette kaza geçiren Sinan Albayrak sessizliğini bozdu: Bir süre şuurumu kaybettim, yaralarım var Aslı Enver, yeni reklam filminden 3 milyon TL kazandı