Anasayfa
24 Ocak 2020 ( 27723 izlenme )
Reklamlar

Korkutan Açıklamalar

Korkutan Açıklama Geldi.. Her An Büyük Deprem Olabilir… İşte O Açıklamalar..
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
 Malatya Elazığ Manisa ve Ankara’dan art arda gelen deprem haberleriyle ilgili korkutan bir açıklama geldi. Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, “Artık her an büyük bir deprem de olabilir. Bunu söylememiz gerekir.” ifadelerini kullandı. İstanbul Aydın Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, CNN Türk canlı yayınında Manisa ve Ankara’daki son depremleri yorumladı. Altan, “Her an büyük bir deprem olabilir” diye konuştu. İşte Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan’ın o açıklamaları: 

DÜNYANIN EN AKTİF FAY HATTI’ Haritadan da gördüğümüz gibi Ege Bölgesi’nde çok sayıda fay hattı var. Dünyanın en aktif fay hattı Ege Bölgesi’nde. Bu bölgelerde 5 ve üzerinde depremler beklenir. Artık vatandaşımızı farklı yönlendirmemiz lazım. Artık her an büyük bir deprem de olabilir. Bunu söylememiz gerekir. 1999-2018 yılları arasında 193 tane 5 ve üzeri deprem meydana geldi. Bu çok büyük rakam, Japonya’ya yakın rakamlar. Bölgesel olarak incelediğimizde bu depremlerin yüzde 24’ü Ege Bölgesi’nde olmuştur. 
‘BUNLARLA YAŞAMAYA ALIŞMALILAR’ Bu depremler şaşırtıcı depremler değil. Ege Bölgesi bunlarla yaşamaya alışmalıdır.

LÜTFEN SEVDİKLERİNİZE ZAMAN AYIRIN..!990 izlenme İSTİFADAN VAZGEÇİREN DETAY6662 izlenme

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

66 Yaşında ve Bu Yaşına Kadar Hiç Doktora Gitmedi! Nasıl mı? İşte haftada 3 kez içtiği o çay BAKIN NEDEN YAPMIŞ ; Bilim Kurulu üyesi ‘işler ters gidiyor’ dedi ve uyardı: Alarm zili çalıyor Sütün İçine Soğan Koyup Kaynatın! Bakın Hangi Hastalığa Şifa!