Anasayfa
25 Nisan 2019 ( 683 izlenme )
Reklamlar

-KÖTÜ K.OMŞUNUN -İBRETLİK S.ONU


-Ebû Müslim camiye giderken tekbir alarak evinden çıkar, namaza yönelirdi. Hanımı da onu tekbirle uğurlar, yine tekbirle karşılardı.
A*ncak, bir gün durum değişti. Ebû Müslim, cami dönüşü evinin avlusuna girdiği halde tekbir sesi işi*tmemiş, bunun bir seb*ebi olacağını düşünmeye başlamıştı. Halbuki hanım evden dışarıya da pek çıkmaz, habersiz bir yere gitmezdi.
– Hayırdır inşâallah, diyerek kapıdan giren Ebû Müslim, az sonra elinde -yemeklerle hanımının geldiğini gördü. Sofrayı hazırlayan hanım şöyle bir köşeye “Offf!” diyerek yığılıverdi.
*Ebû Müslim şüphelenmeye başladı:
– Hanım, sende bir değişiklik var, nedir bu oflamalar?
Cevap verdi:
– Ne olacak, yorgunluk, bitkinlik! Bütün gün ev işleriyle meşgul oluyor, yorulup bitkin düşüyorum. Halbuki sen halifenin huzuruna girince bir hizmetçi istesen, seni kırmaz hemen verirmiş.
– Hanım, halifenin bana hemen bir hizmetçi vereceğini nereden biliyorsun? Benim böyle itibarım var mı ki?
– Varmış!
– Nereden biliyorsun?
– Nereden olacak, işte komşu kadını! O, senin böyle yüce bir itibara sahip *olduğunu söyledi. Hem halifeden sadece hizmetçi değil, başka daha neler istesen alırmışsın. Onun için nüfuzunu kullanmanı, hizmetçi ile kalmayıp biraz da maddî yardım talebinde bulunmanı istiyorum.
-Kendisini tekbirlerle namaza uğurlayıp, yin*e tekbirlerle karşılayan hanımının birden fikrinin bozulup dikkatinin dağıtıldığını gören Ebû Müslim, buna çok üzülür, -ne yapacağını şaşırır.
Halife Hz. Muâviye’den böyle bir talepte bulunmayı asla istemez ama, kadın da bunda ısrar eder:
*Bu defa gazaba gelen büyük velî, elini açar ve bedduasını yapar:
*– Allah’ım, beni tekbirle namaza gönderip yine tekbirle karşılayan bu sâliha kadının kim fikrini çeldi, aklını bozdu ise, onun gözünü kör eyle!.
O anda evin öteki köşes*inde bir feryat kopar!
– Ortalığı aydınlatın, gözlerim görmüyor!
*Meğer geçim bozup, yuva yıkmakla *m*eşhur olan komşu kadını henüz evdeymiş, birdenbire dünyasının karanlığa gömülmesini ışığın sönmesine -hükmetmiş.
Ancak, bunun ansızın gelen körlükten başka bir şey olmadığını anlayınca -başlamış büyük velîye yalvarmaya: – Ben ettim, sen etme!...
Bundan dolayı derler ki:
– Dindar hanımlar, dindar olmayan kadınların verdikleri yanlış fikirleri *Nitekim komşu kadını yanlış fikir verdi, körlük cezasına m-üstahak oldu.
Okuduysanız Beğenip Paylaşalım Herkes Okusun İnşaAllah

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

-HANIMLAR DİKKAT ..! Günde 2 Yumurta Yenildiğinde Vücutta Gerçekleşenler.. Dertlere Deva: 40 Yaş Üstü Her Kadın Günde 2 Bardak İçmeli Öksürük Ve Bronşiti Tarihe Karıştıran Ve Sadece 3 Malzemeyle Hazırlanan Tarif