Anasayfa
05 Aralık 2020 ( 24 izlenme )
Reklamlar

Lekeleri Çıkartmada Bu 8 Şahane Yöntem Size Yeter

Temizlik yaparken bazı lekeler sizi zorluyorsa, merak etmeyin biz sizin için lekeleri çıkarıp temizlik problemlerine çare olacak müthiş yöntemleri galerimizde bir araya getirdik. Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında, en şahane leke çıkarma yöntemleri ve pratik bilgilerini bulabilirsiniz.
1. Yağ lekesi
Yeni dökülmüş olan bir yağ lekesini çıkartmak sandığınız kadar zor değil! Tebeşiri ezip toz haline getirin ve yağ lekesinin üzerine dökün. Bir saat kadar bekletin.
2. Kesme tahtaları
Tahtaya biraz tuz serpip bekletin ve sonrasında, bir limon yarımıyla tahtayı ovun. Sonrasında sıcak su ile durulayın. Kesme tahtanız yeni gibi olacaktır.


3. Kötü kokular
Bir kabın içine vanilya özü koyun ve kabı fırına atıp ısıtın. Bulunduğunuz yerdeki tüm kötü kokuların gittiğini ve yerine harika gibi bir vanilya kokusunun geldiğini göreceksiniz.
4. Musluklar
Yağlı kağıt kullanarak muslukları silerseniz bu sayede uzunca bir süre, musluklarda su lekesi gözmezsiniz.
5. Lavabolar
Kirli lavaboyu eski bir dış fırçası ve soda ile ovun. Sonrasında 1-2 limon dilimi koyun ve temiz su ile durulayın. Ve işte tertemiz!


6. Kızartma tavaları
Kızartma tavasında kızartma yaptınız ve tavaları ovmak istemiyorsunuz. O zaman tavanın içine biraz tuz döküp birkaç dakika bekletin. Tuz yağı emer ve tavaya yapışan yemek artıklarını çıkarmakta etkili olur.
7. Ütü temizliği
Bir kağıdın üstüne tuz serin ve ütüyü yüksek dereceye ayarlayıp buhar ayarının kapalı olduğuna ve içinde su kalmamasına dikkat edin. Sonrasında tuzun üstünde gezdirin.
8. Ekmek kızartma makinesi
Elleriniz makinenin içine sığmıyorsa, eskiyen bir dış fırçası kullanıp kalıntıların temizliğini yapabilirsiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Müjdeli Haber Geldi BAKANLIK AZ ÖNCE AÇIKLADI Evinizde Bu İlaçlar Varsa Hemen Çöpe Atın Yahudi ailesi Rockefeller 10 yıl önceki raporunda koronavirüsü birebir anlatmış