Anasayfa
30 Ekim 2019 ( 34305 izlenme )
Reklamlar

MAKARNANIN SUYUNU ASLA LAVOBAYA DÖKMEYİN..

Makarna

dünyanın en lezzetli makarnasını yapan siz olacaksınız 🙂 O bulanık, nişastalı suyu lavaboya dökerek çok büyük hata yapıyorsunuz. Usta şefler gibi makarna yapmak istiyorsanız sakın bu hatayı yapmayın.

Makarna suyunu neden lavaboya dökmemelisiniz? İtalyanların o büyük sırlarının makarna suyunda saklı olduğunu biliyor muydunuz? O zaman bu tüyoyu sizin de öğrenmenizin vakti geldi! Makarna suyunu neden lavaboya dökmemelisiniz? Bu alışkanlığınızdan vazgeçersenizdünyanın en lezzetli makarnasını yapan siz olacaksınız 🙂 O bulanık, nişastalı suyu lavaboya dökerek çok büyük hata yapıyorsunuz. Usta şefler gibi makarna yapmak istiyorsanız sakın bu hatayı yapmayın.

Nişastalı bir besin olan makarna haşlandığında neredeyse tüm nişasta suya karışır. Suyun bulanıklaşmasının sebebi de budur. Bulanık makarna suyu ile İtalyan şefleri gibi ipek kıvamında soslar ve makarna yapabilirsiniz.


Makarnanızdaki su, sosunuzdaki yağdan ayrıldığında tabağınızın kenarlarında kırmızı, sulu birikintiler meydana gelir. Peki makarnayı nasıl süzmelisiniz? Makarna haşlarken suyunu az kullanın.

Yapışmasını önlemek için ise sık sık makarnayı karıştırın. Eğer makarnanızla aynı anda sosunuzu da pişiriyorsanız, makarna tenceresinden birkaç yemek kaşığı makarna suyunu direk sosunuza ekleyebilirsiniz. Kalan suyu atmayın Artan suyu soğumaya bırakın. Buzluğa koyup dondurabilir daha sonra makarna soslarında, salçanızda veya çorbalarınızda kullanabilirsiniz.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SİGARAYA BUGÜNE KADAR GELEN EN BUYÜK Z-AM YOK BÖYLE FİYAT HİÇ ÇALIŞMAMIŞ EV HANIMLARINA EMEKLİLİK MÜJDESİ 11 YILLIK KOCASININ ASLINDA KİM OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE YIKILDI BİRÇOK KİŞİ BİLMİYOR! SGK HASTALARA 24 AY MAAŞ VERİYOR