Anasayfa
09 Aralık 2023 ( 1 izlenme )
Reklamlar

Muhtarın bile haberi yok! Dikmen Mahallesi bir gecede "Sakarya" oldu, vatandaşlar şaşkına döndü

Ankara'nın ünlü Dikmen Mahallesi, Çankaya Belediyesi'nin bir gecede gerçekleştirdiği isim değişikliğiyle "Sakarya Mahallesi" oldu. Bu hızlı değişiklik karşısında mahalle muhtarının bile haberi olmazken, vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşadı. Dikmen Mahallesi tabelalarının "Sakarya" olarak değiştirilmesi, özellikle mahalle sakinlerinde ve çevre bölgedeki vatandaşlarda şaşkınlık yaratırken, isim değişikliği mahkemeye taşındı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nın temellerini attığı ve Sivas'tan Ankara'ya giriş yaptığı Dikmen, yıllardır bu isimle biliniyordu. Ancak Çankaya Belediyesi'nin gece saatlerinde gerçekleştirdiği isim değişikliği, vatandaşlar arasında tartışma yarattı. Özellikle mahalle muhtarının bu değişiklikten haberdar olmaması dikkat çekti.

Muhtar Murat Nazlıcan, durumu şu şekilde ifade etti: "Antalya'ya belediye ile birlikte seminere gitmiştim, orada duydum. Mecbur şuan 'Sakarya' Mahallesi Muhtarı olarak ifade edeceğiz artık kendimizi."

Çankaya Belediyesi ekipleri, isim değişikliği sonrasında tabelaları değiştirmeye başladı. Ancak bu hızlı değişikliğe karşı bazı vatandaşlar ve taksiciler isim değişikliğini mahkemeye taşıyarak hukuki süreç başlattılar. Dikmen Mahallesi'nin yıllardır bilinen adının aniden değiştirilmesi, kamuoyunda ve mahalle sakinleri arasında şaşkınlık ve tepkiye neden oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ünlü Sa-natçı Sahneleri B-ıraktı : İnancım gereği şarkı söyle-meyi bıraktım Garajda duran otomobilini internette satışa çıkardılar! İkinci şoku, ilan sahibini arayınca yaşadı Survivor finaline saatler kala Atakan Arslan'dan çarpıcı bir paylaşım: Beni geçmedi! Omicron Varyantı Nedir ve Nasıl Bulaşır? Covid-19 virüsü aşısı Omicron varyantına fayda sağlar mı?