Anasayfa
13 Mayıs 2022 ( 10 izlenme )
Reklamlar

Öğrencilerini Hırsızlığa Teşvik Ettiler

Öğrencilerini Hırsızlığa Teşvik Ettiler

Ülkenin Ekonomik olarak çalkantılı oluşu ülkemizdeki hırsızlık olaylarını artırdı. Geçinemeyen ve kolay yol olarak haksız kazançla gelir elde etmek isteyen insanlar insanlığa ve vicdana uymayan yolları deniyorlar. Bir nokta var bence ne kadar zorlansa da insan kendi ahlaki değerlerinde vazgeçtiğinde geriye kendinden hiçbir şey kalmıyor. Sadece duyguların yönettiği bir kukladan başka ibaret oluyor. Bazı insanlar için ise bu durum daha da insanlıktan çıkacak yolları deniyorlar. Bu da çocukları kullanıp hırsızlık gibi suçları yaptırmak oluyor. Çocuklar bu konuda kolay kanıyor ve oyun zannediyorlar. Hukuk sistemimizde ceza yaşının da 13 olması daha da yem olarak kullanılmasında cazip hale getiriyor. Bu insanlığa sığmayan bir şey. Ne yazık ki hemen hemen sosyal medya da her gün görüyoruz ve bu bizim tepkilerimizin dozajını azaltıyor. Halk olarak daha fazla tepki vermeliyiz. Çocukları kullanan insanları toplumdan biraz daha dışlarsak eğer yaptıklarının insanlık dışı olduğunu belki gösterebiliriz. Nitekim geçtiğimiz günlerde yaşanan olay bu durumun acilliyetini ve önemini gösteriyor.

Hırsızlık İçin Kullandılar

Van’da ilçesinde bir hırsızlık olayı yaşandı. Müşteri gibi girerek 600 TL değerinde yağ çalan 3 ortaokul öğrencisi kameralara yansıdı. Söylenilene göre biri kız olan 3 çocuk okul çıkışı boş çantalarıyla markete girdiler. Kimlikleri ise hala belirlenemedi. 2 yağları soğukkanlılıkla çantalarına koyarken, diğer çocuğun ise panik hali kameralara yakalandı. Çantasına koyamayan kimliği belirlenmemiş çocuk yağları bırakarak arkadaşları ile marketti terk etti. Daha sonrasında 5 litrelik yağların ekşidiğini fark eden market yöneticileri ilgili ekiplere haber verdi. Konuyla ilgili incelemeler başlatıldı. Çocuklar masumlar. Yanlışı öğreten biz büyükleriz ama güzel ve temiz dünya isteyen de biziz.  Eğer geleceğimizi çocuklara hırsızlık gibi ahlaki değerlere ters öğretiler verirsek kirletmiş olacağız. Gelecekte bu yüzden şimdiki nesli suçlamaya da hakkımız yok çünkü ne yazık ki bu bizim eserimiz. Bu yüzden geleceğimiz için dünya için bırakın çocuklar masum kalsınlar. Onlar sevgiyi ve mücadeleyi öğretmek her zaman değer ve bizim dünya ya karşı sorumluluğumuz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Kurtlar Vadisi'nin 'Güllü'sü Erhan Ufak Kurtlar Vadisi hakkında konuştu D-ünya Tarihinde B-ir İlk! 4,7 Milyarda 1 İhtimal Gerçek Oldu Hiç Beklemedik Anda Tablo Sahibi Oldu ve Satışını 5 milyon Euro’dan Sundu Hindistan’da Kutsal Olarak Görülen İneği Kesen Şahıslar Linç Edilerek Öldürüldü