Anasayfa
20 Mart 2019 ( 3597 izlenme )
Reklamlar

*Pankreası- Yenileyen- Bitkiler*

Pankreas vücudumuzdaki en önemli organlardan biridir, fakat pek fazla önemsenmediği belirtilmektedir. Pankreas günlük vücudumuzda üretilen atıkları filtreler. Bu filtre işlevi hayati öneme sahiptir.

Eğer vücudumuzda çok fazla atık birikirse, pankreas sağlıklı bir şekilde çalışamaz ve bu durum çeşitli rahatsızlıklara sebep olur.

Bunu önlemek için pankreasa iyi bakmalı ve pankreasa iyi gelen besinleri tüketmeyi ihmal etmemeliyiz. Peki pankreası yenileyen ve pankreasa iyi gelen besinler nelerdir?

Karahindiba

Karahindiba kökü pankreasa iyi gelen bitkilerdendir. Safra üretimini tetikleyerek karaciğer ve safra kesesi fonksiyonlarını destekler. Bu sayede pankreasın iş yükünü azaltır.

Sarımsak

Yemeklerin yanında çiğ olarak yenilen sarımsak pankreasa çok faydalıdır. Mümkünse sabahları bir diş çiğ sarımsak yemek dolaşım sisteminden pankreasa, yaralardan bağırsak parazitlerine kadar her konuda etkilidir.

Centiyana kökü (Gentiana lutea):

Centiyana kökü (Gentiana lutea) kronik pankreatit varsa oldukça etkilidir. Hem vücudu hem de pankreası arındıran bitkiler arasındadır. Bağırsak kurtlarını yok eder. Karaciğeri güçlendirir. Centiyana kökü (Gentiana lutea) iştah açar.

1 kaşık Centiyana kökü (Gentiana lutea) kökünü 1 fincan suya koyun ve kaynatın. Günde 2 fincan içebilirsiniz.

Tarçın

Pankreası yenileyen bitkiler arasında en etkililerden biri de tarçındır. Sindirime destek olur ve sağlığa iyi gelir. Meyvelerin, kahvenin veya keklerin üzerine serperek de tüketebilirsiniz.

Ardıç yemişi (Cedar berry):

Ülkemizde pek yaygın olmayan ardıç yemişi de Pankreası yenileyen bitkiler arasındadır. Özellikle ABD’de çok tüketilir. Sindirime yardımcıdır ve toksinleri temizleyerek pankreası da yeniler.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSIN

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yirmi lira insanı nasıl perişan eder Ünlü Sunucu'dan Üzen Haber. Kansızlık Problemi Olanlar Bu Tarif Sizin İçin Coronavirüs Hakkında Kuranda Ne Yazıyor? Allah Onları Uyarmıştı!