Anasayfa
27 Mayıs 2022 ( 8 izlenme )
Reklamlar

Pençe Kilit bölgesinde İsveç yapımı tanksavar ele geçirildi

     Pençe Kilit bölgesinde İsveç yapımı tanksavar ele geçirildi.

     Bölgedeki teröristlerin saklandıkları yerleri tespit eden askerlerimiz, cok sayıda silah ve mühimmat ile İsveç yapımı tanksavar ele geçirdi.

         Dün PKK'lılarla girdikleri çatışmada şehit düşen 5 Mehmetçik'in kanı yerde kalmıyor. Kuzey Irak'ta süren Pençe Kilit Operasyonu, zorlu hava şartlarına rağmen kararlılıkla sürüyor.

    Hain saldırı sonrası mağarada gizlenmeye çalışan bir grup terörist, komandolar tarafından etkisiz hale getirildi. Bölgede inceleme yapan komandolar birkaç mağara daha tespit etti.

     Odalara bölünen mağaralardan birinin çok katlı olduğu, merdivenle alt katlara erişim sağlandığı tespit edildi. Söz konusu mağaranın örgütün sözde yöneticileri tarafından kullanıldığı değerlendiriliyor  

 Mağaradan İsveç yapımı füze çıktı

   Alınan güvenlik önlemlerinin ardından teröristlerin tek tek inlerine giren askerler, mağaralarda teröristlerin saldırılarda kullandıkları çok sayıda mühimmat, silah araçgereç ele geçirdi. DHA'nın haberine göre; bunların arasında İsveç yapımı AT4 tanksavarlar da görüldü. Mağaralarda uydu alıcıları, ısıtıcılar, televizyonlar uydu alıcıları, jeneratörler ve yaşam malzemeleri bulundu.

    İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği

  İsveç ve Finlandiya, geçtiğimiz günlerde kritik bir karara imza attı.

    RusyaUkrayna savaşı üzerine harekkete geçen ülkeler, NATO'ya üyelik başvurusunda bulundu. Türkiye ise bu karara, iki ülkenin PKK'ya yönelik destekleri nedeniyle olumlu bakmıyor.

    İsveç Heyeti Türkiye’de

İsveç ve Finlandiya heyetleri de NATO başvurusuna ilişkin istişarelerde bulunmak için bugün Ankara'ya geldi.

    Taraflar öğle saatlerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüştü. Türkiye heyetine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal başkanlık etti. İsveç ve Finlandiya da görüşmeye, İsveç Başbakanlık Ofisi Devlet Sekreteri Oscar Stenström ve Finlandiya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Jukka Salovaara'nın başkanlıklarında katıldı.

 

   

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kıymet bilmek.. Herkes heyecanla bekliyordu! Müge Anlı'dan izleyenleri üzecek haber geldi. Gördüğü rüyanın ardından tarlasında kuyu açtırmış, 1 milyar dolar petrol bulunmuştu. Kararmış ocak gözleri nasıl temizlenir?