Anasayfa
31 Aralık 2019 ( 7777 izlenme )
Reklamlar

Peygamberimizden Gence İnanılmaz Cevap!

Ahir zamanda oldukça normal hale gelmeye başladı zina değil mi! 

Ama Peygamberimizin cevabı tam bir ders niteliğinde!Lütfen paylaşalım, bu hastalık giderek büyüyor maalesef.Peygamberimiz (sav) ashabıyla beraber bulunuyordu. O anda hiç kimsenin beklemediği bir olay yaşandı.

Bir genç onların bulunduğu ortama geldi ve saygısızca bir soru sordu, herkes hayretler içinde kaldı ve bir anda öfkelendiler!“Ya Resulallah! Ben felanca kadın ile arkadaş olmak istiyorum, onunla zina yapmak istiyorum.” dedi.

Ashab-ı Kiram, bu durumdan çok öfkelendiler. İçlerinden gazaba gelerek genci dövmek ve huzuru Resulullah’tan çıkarmak isteyenler oldu. Bazıları bağrıştılar. Çünkü genç çok hayasız konuşmuştu.

Sevgili Peygamberimiz (asv) “Bırakın o genci buyurdu.” Resulullah (asv), genci yanına çağırdı, dizinin dibine oturttu. Gencin dizlerini kendi mübarek dizine değdirecek bir şekilde oturttu ve:“Ey genç, birinin annenle bu kötü işi yapmasını ister misin? Bu çirkin hareket hoşuna gider mi?” diye sordu. Genç hiddetle,“Hayır Ya Resulallah.” diye cevab verdi. Resulallah:

“Öyle ise o çirkin işi yapacağın kimsenin evlatları da bundan hoşlanmazlar.”Sonra: “Peki, bu çirkin işi senin kız kardeşinle yapmak isteseler, sever misin?” diye sorduklarında genç: “Hayır, asla!” diyerek hiddetleniyordu.

“Şu halde insanlardan hiç kimse bu işi sevmez buyurdu.” Sonra Hz.Peygamber (asv) mübarek elini bu gencin göğsüne koyarak şöyle dua etti:“Allah’ım! Sen bu gencin kalbini temiz kıl. Namusu ve şerefini muhafaza eyle ve günahlarını da bağışla.”

Genç, Resulallah (asv)’ın huzurundan ayrıldı. Bir daha günah işlemediği gibi böyle bir kötü düşünce aklından bile geçmeden yaşamış! (Müsned, V. 257)kaynak: sorularla islamiyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Uykusuzluk Sorununuz Varsa Bu Bitki İle Şimdiden Veda Edebilirsiniz AFT ve AĞIZ YARASINA KARŞI MUCİZE BULUŞ Yumurtanın İçerisindeki O garip İp Gibi Şey Nedir YILLARCA KOMADAYDI..BİR MUCİZE OLDU VE UYANDI.. AĞZINDAN ÇIKAN İLK CÜMLE İSE