Anasayfa
25 Mart 2020 ( 103934 izlenme )
Reklamlar

Sigara İçenlere Çok Kö-tü Haber…

Sigara tiryakilerine kötü haberi bakan verdi. Bakanın açıklaması tiryakilerde şok etkisi yaptı.
Hükümet sigara içenleri ayağa kaldıran yeni kararını son dakika açıklamasıyla duyurdu


Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve sigara

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tütün ürünlerinin kullanıldığı tavanı açılır kapanır alanların artık “kapalı alan” olarak kabul edileceğini, yönetmelikle bu tanımlarının yeniden belirleneceğini bildirdi.
Uygulamaya geçirilen düz paket uygulamasına ilişkin, Özbekistan temasları kapsamında ziyaret ettiği Semerkand’da basın mensuplarına açıklamada bulunan Fahrettin koca yeni bir haberi daha paylaştı. Türünle mücadele kesintisiz devam ediyor Tütünle mücadeleyi kesintisiz devam ettirmek istediklerini vurgulayan Koca, “Vatandaşımızın temiz hava alma hakkını güvence altına almak gerektiğine inanıyoruz. Bu çerçevede bugün de gündeme giren tek paket uygulamasıyla markanın yüzde 5’i geçmediği ve cazibenin özellikle devre dışı kaldığı tek paket uygulamasına geçilmiş oldu.” dedi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi


Dünyada birçok ülkede düz paket uygulaması olduğuna işaret eden Koca, Türkiye’nin de 7’inci ülke olarak bu uygulamaya geçtiğini ifade etti. Fahrettin Koca, endüstrinin gençleri ve kadınları rol model olarak hedef aldığına dikkati çekerek, şunları söyledi:
Açık alanı daha net tanımlayacağız “Bu çerçevede gençlere ve kadınlara yönelik daha etkili bir yaklaşım içinde olacağız. Kapalı ve açık alan tanımı vardı. Bu açık alan tanımının tavanı açılır, kapanır sistemlerin çok istismar edildiğini ve kapalı alan olarak kullanıldığını görüyoruz. Bununla ilgili önümüzdeki haftalar bir düzenlememiz olacak. Açık alanın daha net tanımlandığı ‘açılır kapanır’ tarzında olmadığı ve vatandaşın yüzde 70’inin sigarasız, dumansız ortamı aradığı bir ortamda genelde arka taraflara yönlendirildiğini önde daha manzaralı yerlerin sigara içen kesime ayrıldığını görüyoruz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kandaki İltihabı Yok Eden Doğa Üstü Meyve Şeytanın namazı engelleme metodları -Eklem Ağrılarından Migrene,* Varislerden Cilt Güzelliğine Doğal Çare- BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN !!!