Anasayfa
20 Şubat 2019 ( 6525 izlenme )
Reklamlar

Temizlik için Çok Önemli 8 Sır

Ev hanımlarının ev işlerine çok yardımcı olacak sırlar:

1Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun gerektiğinde mutfak dolaplarınızı. Fırınınızı. Halılarınızı. Koltuklarınızı silebilirsiniz.

2Şampuanı su dolu kovaya döküp camlarınızı hiç kurulama yapmadan silebilirsiniz. Ayriyetten camsile doldurup tozda alabilirsiniz.

3Bulaşık Makinesi tabletini 5 bardak sıcak suda eritip birazda içine parlatıcı sıkıp halılarınızı koltuklarınızı silebilirsiniz. Ayriyetten aynı işlemi yağli mutfak dolaplarında uygulayabilirsiniz sonuç Mükemmel.
4Halınıza diyelimki çay döküldü direk üzerine parlatıcı döküp silin, Çaydan Lekesinden eser kalmayacak.

5duşakabininizi çesmelerinizi parlatıcıyla silerseniz parlak durur.

6bakırlarınızı ve çeşmelerinizi ve küflenen metallerinizi keççapla ovarsanız ilk günkü gibi olacaktır.
7 pimapenlerinizin temiz olması için cif ve poşet çok işe yarıyor.

8Mutfak tezgahınızın köşelerinde silikonlar siyaha dönüştüyse pamuğa domestos döküp sabaha kadar bekletin kararıklıktan eser kalmayacaktır.

9ben denemedim ama toz alırken vazelini bezinize sürüp öyle toz alırsanız tozlanma gecikiyormuş.Yada bimde A101’de satılan mavi silikonlu su var ben onu kullaniyorum onla toz alırsanız tozlanma gecikiyor, ama dikkat edin parkeye damlamasın çok kayganlastırıyor.

10 tencere çaydanlık ve tavalarınızı cif’i normal bir market poşetine doküp ovalarsanız pırıl pırıl olacaktır.
11çıkmayan etiketlerinizden kurtulmak istorsanız fön makinesini tutun ısınsın yormadan çıkacaktır.

12beyaz camasırların daha beyaz olmasını istiyorsanız makinayı en yüksek ısıda beklemeye alın yıkarkende çamaşır suyu ve beyaz kalıp sabunda kullanırsanız daha beyaz olucaktır.

13ben denemedim ama perdeleri beyazlatmak için bulaşık makinesi tabletinide kullananlar var yıkamadan perdeyle beraber kazana koyabilirsiniz.

14elma sirkesi yada beyaz sirke temizlikte aklınıza nereleri geliyorsa kullanabilirsiniz. Mikropları Öldürür.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Antalya’da Otobüs ve Turizm Seferleri İçin Firmalar 7.500 TL Maaş ile 8 Saat Mesai Yapacak Şoför Bulamıyor Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na "Yeniden Aday Olacak mısın?" sorusu Emekçinin zammı şubata kalmadı Daha Önceki sevgilisinin cadde ortasında öldürdüğü 19 yaşındaki Asiye'nin son lafları ortaya çıktı: Git buradan