Anasayfa
25 Ocak 2019 ( 5351 izlenme )
Reklamlar

Testere ve yılan

Bir yılan marangoz dükkanına girer ve köşeyi döner dönmez testereyi görür ve ona doğru ilerler. Testereye temas edince biraz yara alır. O anda dönerek tepkiyle testereyi ısırır ve bu sefer de ağzını çok fena keser.

Sonra ne olduğunu anlamayan yılan testerenin kendisine saldırdığını düşünüp testereyi bütün gücü ile çepeçevre sararak onu öldürmek ister. Çok acıdır ki yılan kendini testere ile vahşi bir şekilde öldürür.

Hayatta bazen öfke ile hareket edip bizi inciteni biz de incitmek isteriz. Ama aslında farkında olmadan kendi kendimizi harap ederiz. Bu yüzden nefret ve öfkeye zor olsa da sevgi ile karşılık vermeliyiz.

Hacı Amca

Hacı amcalardan birisi, faizde bekleyen parasından ne kadar kâr ettiğini öğrenmek istemiş. Yüklü miktarda parası olduğu için, özel ilgi görüyormuş bankalarda. Bankaya girince, bayan memur hacı amcaya yer gösterip çay ikram etmiş. Bir yandan bilgisayardan hesap yapmaya başlamış. Hem çayını yudumlayıp, hem de hesap yapmaya çalışan bayan memur, çayından iki yudum çekince, hacı amca parlamış.

“Sen ne yapıyorsun kızım öyle?”

Yanlış bir şey yaptığını sanan bayan memur; ‘Hayırdır amca? Yanlış bir şey mi yaptım?” diye sormuş.

Öfkelenen hacı amca: ‘Kızım sol el ile çay içilir mi? Sen bilmiyor musun, sağ elinle içmen gerektiğini?” demiş.

‘Doğru söylüyorsun hacı amca! Çayı sağ elimle içmem gerekiyor ama sağ elimle senin biriken faizini hesapladığım için çayı sol elimle içmek zorunda kaldım’

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

NAMAZ KILMAYAN GENCİN İBRETLİK SONU 7 GÜN KAYNATIP SUYUNU İÇİN ”BU YAŞADIĞIM İBRET OLSUN, 10 YILDIR EVLİYİM” Bir Şişe Süt Hikayesi