Anasayfa
22 Nisan 2024 ( 7 izlenme )
Reklamlar

Titanic filmininde Rose'un hayatını kurtaran ikonik tahta kapı, 718 bin dolara satıldı

Titanic filminde Jack'ın hayatını kurtaran efsanevi kapı, son bir müzayedede satışa sunuldu ve 718 bin dolara alıcı buldu. Bu fiyatla, Harrison Ford'un Indiana Jones karakterinin kullandığı kırbaç ve Jack Nicholson'ın "Cinnet" filmindeki baltasından sonra en yüksek fiyata satılan ikonik obje oldu.

Ayrıca, filmin final sahnesinde Kate Winslet'in giydiği şifon elbise de 125 bin dolara alıcı buldu. Yıllar boyunca, Jack'in donarak ölmesini önleyebilecek kapıya hem Jack'in hem de Rose'un sığıp sığamayacağı tartışma konusu olmuştu. Ancak geçen yıl, filmin 25. yıldönümünde yönetmen James Cameron'ın bilim insanları ve dublörlerden oluşan bir ekip tarafından yapılan testler, her ikisinin de kapının üzerine sığabileceği sonucuna varmıştı.

Diğer ilginç objeler arasında ise Harrison Ford'un kullandığı kırbaç (525 bin dolar), Tobey Maguire'ın "Örümcek Adam 3" filmindeki siyah kostümü (125 bin dolar) ve Wayne Knight'ın "Jurassic Park" filminde dinozor embriyolarını kaçırmak için kullandığı tıraş kremi kutusu (250 bin dolar) da bulunuyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Küresel piyasalarda Powell'ın açıklamaları Birce Akalay, İbrahim Çelikkol ile fotoğrafını paylaştı! Pozdan çok eklediği şarkı olay oldu Kraliçe 2. Elizabeth etkinliklerini iptal etti Taylor Swift'in yapay zeka tarafından oluşturulan müstehcen fotoğrafları yayınlandı