Anasayfa
20 Mart 2020 ( 135679 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'deki en riskli 5 şehir Belli Oldu.. AMAN DİKKAT..EN RİSKLİ 5 ŞEHİR AÇIKLANDI

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Doğanay, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’deki en riskli 5 şehri açıkladı. Doğanay, “En riskli bölge İstanbul’dur, ikinci sırada Ankara vardır, üçüncü sırada İzmir vardır, Antalya vardır, bu kalabalık şehirler. Van vardır İran meselesi nedeniyle” dedi. 







EN TEHLİKELİ YAŞ GRUBU”80 üzeri. Yani 60 yaş üzeri de riskli ama ölümlere baktığımız zaman en fazla ölüm Çin Vuhan’da 80’in üzerinde ölüm oranı çok yüksek.Genel olarak ölüm oranına bakarsanız yüzde 3, yüzde 2.4. Ama 80’in üzerine çıktığınız zaman ölüm oranı yüzde 10’un üzerinde.”AVRUPA’DA ÖLÜM ORANI YÜKSEK”İtalya’daki ölüm oranı daha yüksek. Avrupa’daki daha yüksek. Neden yüksek? Avrupa’nın nüfusu yaşlı. Yaşlı nüfus, Avrupa’da dolayısıyla ölümler sanki biraz daha fazla olacak gibi görünüyor gidişat o yönde.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gece Yatmadan Önce İçerseniz Bağırsakları Temizliyor Bakan Koca 2.Müjdeyi verdi İstanbul'da hastanede sıcak dakikalar… Acil servis kapatıldı, herkese maske dağıtıldı!> Yüksek Tansiyon İçin Bir Kalp Cerrahının Ev Yapımı Reçetesi