Anasayfa
01 Mart 2019 ( 1180 izlenme )
Reklamlar

Üçü bir arada..

Geçen bir arkadaşla oturuyoruz, canını sıkan bir konudan bahsedip ‘düşününce kalbim sıkışıyor, panik atak nöbeti geçiriyorum’ dedi. Zaman zaman hepimiz yaşarız ya hani; bunalırız, daralırız, yüreğimizi sıkıştırırız. Öyle bi haldeydi.

Dedim ki; benim böylesi durumlar için üçü bi yerdem var, yüreğime takar rahatlarım  O ne ki, dedi.

Dedim üç dua, üç çıkış yolu, üç deniz feneri... İlki Hz İbrahim’den; diyor ki Allah’ın Halili ‘Düştüğün yer ateş olsa, sen onu gül bahçesine çevirebilirsin. Bak duası şu, al tak yüreğine: “Hasbünallahu ve nime’l vekil.(Ali İmran:173)”

Sonra Hz Yunus konuşuyor. Diyor ki; ‘Hatalar yapıp balığın karnına düşmüş olabilirsin. Çıkış yolunun anahtarını al eline. De ki: “La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin.(Enbiya:87)”

Şimdi sıra Hz Musa’da, diyor ki: ‘Derdin ne olursa olsun dermanı Allah katındadır, uzan ona, şöyle de; “Rabbi inni lima enzelte ileyye min hayrin fakir.(Kasas:24)”

Ne zaman dara düşsem bu üç duayı çoğaltırım, ferahlarım. Size de verdim bu üç pırlantayı, buyurunuz, takınız yüreğinize, ferahlarsınız...

〰〰〰BİİZNİLLAH..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İR SALATALIK DİLİMİ ALIN VE DAMAĞINIZA 30 SANİYE YERLEŞTİRİN! SONRA NE Mİ OLUYOR? CEVABI BİR TIK ÖTEDE... VATANDAŞLAR DIŞARI FIR-LADI HERKES BU SEBZENİN PEŞİNDE! K-A-N-SERİ İKİ GÜNDE BİTİRİYOR! Bu yaziyi okuduktan sonra şimdiye kadar attığınız ceviz kabukları için cook üzüleceksiniz