Anasayfa
23 Ekim 2020 ( 10842 izlenme )
Reklamlar

Yeni yapılan araştırma ile doğrulandı İşte Koronaya karşı en dayanaklı kan grubu

Danimarka ve Kanada'da gerçekleştirilen araştırmalarda, 0 kan grubundaki kişilerin korona virüse daha az yakalandığı ve hastalığı daha hafif geçirdiği ortaya çıkmıştı.

Konu ile ilgili Amerika'da yapılan bir başka çalışmada da 0 kan grubundakilerin korona virüse yakalanma ihtimallerinin daha az olduğu bildirildi.Bilim dünyası, uzun zamandan bu yana korona virüs ile kan gruplarının ilişkisini inceliyor

Son olarak Kanada ve Danimarka'da gerçekleştirilen araştırmada 0 kan grubunda olanların koronaya yakalanma ihtimalinin daha düşük olduğu ortaya konulmuştu.

Çarşamba günü Blood Advances bülteninde yayımlanan iki çalışma ile daha 0 kan grubundaki vatandaşların koronaya yakalanma ve hastalığı ağır geçirme ihtimalinin daha düşük olduğu ortaya konuldu.Uzman isim paniğe gerek yok diyerek açıkladı. Bu kan grubunda olanlar korona virüse karşı galip başlıyorAraştırmacılar, 0 kan grubunun korona virüse karşı koruma sağlama ihtimali üzerinde dururken, Danimarka sağlık kayıt defterinde COVID-19 testi olmuş 473.000'den fazla kişinin verisi alınarak gerçekleştirilen incelemede bu ihtimalin daha da güç kazandığını belirtti. Çalışmada kan grubu A, B ve AB olan kişilerin koronaya yakalanma ihtimalinin daha yüksek olduğu bildirildiAraştırmacılar A, B ve AB grupları arasındaki enfeksiyon oranında önemli bir farklılık bulamadı. Kan grubu dağılımları etnik alt gruplar arasında değiştiğinden, araştırmacılar etnisite farklılıklarını da telafi etmiş ve 0 kan grubu olan insanların daha düşük enfeksiyon geçirdiğini buldular.(Popular Science'den faydalanılmıştır. Amerikan Kanbilim Derneği. Ç: O.)

İKİ KEZ DÜŞÜNÜN1115 izlenme DENİZLİYİ SARSAN ÖLÜM! Cebinden bu çıktı5366 izlenme

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Patates suyunun mucizevi faydaları! O hastalıklara karşı tam bir panzehir! SOĞAKA ÇIKMA YASAK SÜRESİ UZADI V-İRÜSÜ ASIL KAYNAĞI Parası Yetmeyince Otobüsten İndirilen Üniv-ersite Öğrencisi Donar-ak Hayatını Kaybetti