Anasayfa
03 Temmuz 2022 ( 8 izlenme )
Reklamlar

2 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan şahsa 41 yıl hapis! Mahkeme, anneyi de affetmedi

Uşak'ta 2 yaşındaki çocuğa cinsel istismar ve işkence yapmaktan yargılanan sanık, ihbarda bulunmamaktan 41 yıl 6 ay, anne ise 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Uşak'ta 10 Nisan 2021'de annesi tarafından hastaneye kaldırılan 2 yaşındaki çocuğun cinsel istismara ve işkenceye maruz kaldığını öğrenen Y.E. tutuklandı ve iki zanlı hakkında dava açılmıştı.

Sanık Y.E. Uşak 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın karar duruşmasına tutuklu bulunduğu cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilgi Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı ve tarafların avukatları salonda hazır bulundu.

İFTİRA ETTİĞİNİ BELİRTİLER
Suç duyurusunda bulunmamaktan yargılanan C.T, iddiaları reddederek beraatini istedi. Kendisine iftira atıldığını iddia etti.

CEZA'DA İNDİRİM YOK
Yargı Kurulu kararını açıklayarak tutuklu sanık Y.E.'yi mahkum etti. Cinsel istismardan 36 yıl, işkenceden 5 yıl 6 ay olmak üzere 41 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanık zaten cinsel tacizden sabıka kaydına sahip olduğu için kurul cezada indirime gitmedi.

ANNEYE 7 AY 15 GÜN CEZAEVİ
Heyet, tutuklu sanık anne C.T. 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı ve cezanın infazının ertelenmesine karar verdi.

Saadet Öğretmenler Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği (UCİM) Hukuk Koordinatörü Avukat Aybüke Özdağ, Uşak Adliyesi'ndeki duruşmanın ardından, komisyon kararının kendilerini rahatlattığını ve davayı üst mahkemelere taşımaya devam edeceğini söyledi. .

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hababam sınıfının ilk ve tek mezunuydu! Çalışkan, Ahmet'e yıllar dostça yaklaşmış. doktor İki Ünlü oyuncu Özge Gürel ile Serkan Çayoğlu hayatlarını Almanya'da birleştirdi! Asgari ücret zammın belirleneceği toplantı için işçi, işveren ve hükümet temsilcileri bir araya geldi