Anasayfa
29 Haziran 2022 ( 7 izlenme )
Reklamlar

28 lirayı aşan benzinde bu kez indirime gidildi

Son dönemde peş peşe yapılan fiyat artışlarının ardından 28 lirayı aşan benzinde bu kez indirime gidildi.  Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litresine 95 kuruş düştü.  Fiyat değişikliğinden sonra bir litre benzin İstanbul'da 27.51'den, Ankara ve İzmir'de 27.63'ten satılacak.

 Brent petrolü ve döviz kurlarındaki oynaklık akaryakıt fiyatlarına yansımaya devam ediyor.  Son zamanlarda peş peşe yapılan fiyat artışlarının ardından bu kez akaryakıta indirim uygulandı.  Bu gece gece yarısı benzin fiyatı 95 sent düştü.

 BİR LİTRE PETROL KAÇ LİRA OLDU?

 Artıştan sonra İstanbul'da satılan benzinin litresi 28,46'dan 27,51'e düştü.  Ankara ve İzmir'de benzinin litresi 28,58'den 27,63'e düştü.

 SON ZAMAN YÜKSEK ARTIŞLAR GELİYOR

 Son zamanlarda akaryakıt fiyatları bir bir yükseliyor.  27 Mayıs benzin 1 lira 45 kuruş, motorin 1 lira 38 kuruş, 28 Mayıs benzin 70 kuruş, motorin 97 kuruş, 2 Haziran benzin 1 lira 22 kuruş, motorin 1 lira 49 kuruş, dizel 1 lira 95 kuruş 8 Haziran zamanıydı.

 AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

 Akaryakıt fiyatları, Türkiye dahil Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürünlerin ortalama fiyatlarına ve dolar kurundaki değişimlere göre rafineriler tarafından hesaplanmaktadır.  Bu hesaplama sonucunda distribütörlerin uyguladığı fiyatlar rekabet ve serbestlik nedeniyle firma ve şehir bazında az da olsa farklılık gösterebilmektedir.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

 EPDK'nın fiyat değişikliğini açıklayan tek birlik olan EPGIS'e suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava sonuçlanana kadar akaryakıt fiyat değişikliklerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EVLİYKEN DİNİ NİHAKI BOZAN HAREKETLER BUNLARA DİKKAT EMEKLİLERE KÖTÜ HABER Kendinize Bir İyilik Yapın Estetikle bambaşka birine dönüşen fenomen Taha Duymaz, kulaklarını da yaptırdı, son halini kendi paylaştı