Anasayfa
30 Ocak 2020 ( 34319 izlenme )
Reklamlar

5.4 ve 4.4 ŞİDDETİNDE DEPREM

AKDENİZ’de Muğla’nın Marmaris ilçesi açıklarında depremler yaşandı...


Muğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremden 18 dakika sonra 4.4 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha kaydedildi.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, Akdeniz'de Yunanistan sınırlarındaki On İki Ada (Dodecanese) açıklarında, saat 04.28'de Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin, Denizin 11.3 kilometre derinliğinde gerçekleştiği tespit edildi.

Fotoğraf açıklaması yok.AFAD, depremin merkez üssünü On İki Ada'ya 58.2, Marmaris'e ise 148 kilometre olarak kaydetti. İlk belirlemelere göre, deprem Marmaris'te hissedilmezken, sokaklara çıkan ya da p-anik durumu gözlemlenmedi.
4.4'LÜK İKİNCİ DEPREM
Ayrıca bu depremin ardından, saat 04.46'da On İki Ada açıklarında 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. İkinci depremin derinliği 16.1 kilometre olarak ölçüldü.

Fotoğraf açıklaması yok.

8 DEPREM DAHA GERÇEKLEŞTİ
Akdeniz'de Yunanistan'ın On İki Ada açıklarında meydana gelen 5.4 ve 4.4 büyüklüğündeki iki depremin ardından, büyüklükleri 2.7 ve 4.4 arasında değişen 8 deprem daha gerçekleşti. Depremlerin merkez üssü Girit adasının doğusu, On İki Ada'nın ise güneydoğusu olarak tespit edildi.
Bilindiği üzere Marmaris'te geçen Salı günü de 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Maydanoz Suyu Faydaları? Ayrıntılı Maydanoz Kürü Tarifi Yeni Yasaklar Geliyor Yüksek tansiyon problemi için kalp cerrahından doğal bir reçete. KANDİLLİ RASATHANESİ DUYURDU,DEPREM OLDU