Anasayfa
06 Mart 2023 ( 2 izlenme )
Reklamlar

6'lı Masadaki Gerilimde Son Durum

Dün hararetli siyasi süreçte peş peşe gelişmeler yaşandı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu, Akşener'in 6 Mart mitingine katılmayacağını açıkladı. İYİ Parti Sözcüsü Zorlu, CHP Belediye Başkanları İmamoğlu ve Yavaş'ın İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'i ziyareti hakkında da şunları söyledi: "Bize böyle bir talep gelmediği gibi değerli belediye başkanlarımız da bizden bir talepte bulunmadı." İşte dakika dakika yaşananlar...
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Altı Masa'da cumhurbaşkanı adayının belirleneceğinin açıklandığı toplantıda yaptığı açıklamaların ardından dün üst üste gelişmeler yaşandı.

CHP, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi liderleri Saadet Partisi genel merkezinde bir araya geldi. Görüşmenin ardından yapılan açıklamada "aynı yönde ilerleyeceği" belirtildi: "Bir önceki toplantımızda kararlaştırdığımız gibi 6 Mart Pazartesi günü Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde yeniden buluşacağız. 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçiminde anlaştık. Cumhurbaşkanı adayımıza ilişkin son açıklamayı ve geçiş sürecine ilişkin yol haritasını kamuoyu ile paylaşacağız.
BAŞKANLARLA FOTOĞRAF ÇEKİLDİ
CHP'li büyük şehirlerin 10 belediye başkanı da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafı belediye başkanlarıyla paylaşıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 10 büyükşehir belediye başkanının Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ederek desteklerini ifade ettiğini söyledi.


GÖRÜŞME MESAJI
Öte yandan CHP'den yapılan açıklamada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşeceği belirtildi. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu yaptığı açıklamada görüşmeyi yalanladı. Zorlu, "İddialar gerçeği yansıtmıyor" dedi.
Zorlu, İYİ Parti genel merkezi önünde açıklama yaptı.
İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, CHP'li belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaretiyle ilgili olarak, "Bize böyle bir talep gelmediği gibi, sayın belediye başkanlarımız da bizden herhangi bir talepte bulunmadı."
AKŞENER 6 MART'TA MEVCUT DEĞİL
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu da Meral Akşener'in 6 Mart mitingine katılmayacağını açıkladı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Son görüşmede yaptıkları hatayı belirten bir niyet beyanında bulunurlarsa kapı açıktır" dedi.

İYİ PARTİ AVUKATI GERİ ALACAĞINI AÇIKLADI
İYİ Parti'den istifa ettiğini açıklayan Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş, Genel Başkan Meral Akşener ile görüştükten sonra istifasını geri çektiğini belirtti.

AA'da yer alan habere göre Altıntaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sayın Genel Başkanımızla yaptığım istişare ve değerlendirme sonucunda partimden istifamı geri çektim" ifadeleri kullanıldı.

Altıntaş, Akşener ile yaptığı görüşmede, cumhurbaşkanı adaylık sürecinin daha kapsayıcı ve kapsayıcı bir şekilde yürütüleceğine olan inancının arttığını belirterek, özledikleri huzur ve güven günlerinin bir an önce yaşanması temennisinde bulundu.

Altıntaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yaptığı değerlendirmelerde, "Liderler düzeyindeki iletişim dilinin toplumun geniş kesimleri arasında suçlayıcı ve ayrımcı bir hal aldığına, çözüm bulmayı zorlaştırdığına inancımı dile getirdim. Karşılaştığımız sorunlar." Açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden ayrıldığını duyurdu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bebeği ölen anneye önce müebbet hapis, ardından beraat Et ve Süt Kurumu zam açıklaması yaptı: Fiyatların istikrarı için gerekli araçlar kullanılacak DASK, ödemelerin 1,5 milyar liraya ulaştığını duyurdu. Çiğ Süte Yine Zam Geldi