Anasayfa
05 Şubat 2023 ( 9 izlenme )
Reklamlar

ABD Hazine Bakanı, Bankacılar Birliği ile görüştü: Türk şirketleri yaptırımlarla karşı karşıya kalabilir.

ABD Hazine Bakanı, Bankacılar Birliği ile görüştü: Türk şirketleri yaptırımlarla karşı karşıya kalabilir.

Türkiye Bankalar Birliği ile bir araya gelen ABD Hazine Bakanı Nelson, "Türk şirketleri ve bankaları, yaptırım uygulanan Rus şirketleriyle iş yapmaları halinde yaptırım riskiyle karşı karşıya kalabilir" dedi.

ABD Hazine Bakanlığı Terörizm ve Mali İstihbarattan sorumlu Hazine Müsteşarı Brian Nelson, Ankara ve İstanbul; "Rusya'ya karşı uluslararası yaptırımlar ve ihracat denetimleri" konulu görüşmelerde bulundu.

ANKA haber ajansının haberine göre Nelson, Türkiye Bankalar Birliği ile İstanbul'da yaptığı bir toplantıda şunları söyledi: "Türk şirketleri ve bankaları, yaptırım uygulanan Rus şirketleriyle iş yaptıklarında yaptırım ve G7 pazarlarına erişimlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilir. ” dedi.

Nelson, Ayrıca, "Türk şirketleri ve bankalarının, Rus askerisanayi kompleksi tarafından istismar edilebilecek olası çift kullanımlı teknoloji transferleriyle ilgili işlemlerden uzak durmak için ekstra önlemler almalı. Finansal kurumlar olarak, özellikle sömürücü sektörlerde, Rus kurumları ve bireyleri ile yapılan işlemler üzerinde daha fazla kontrol uygulamanız için dikkat edilmesi gereklidir" açıklamasında bulundu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tayvan'dan Çin Hakkında Açıklama Yaptı Gazzeliler soruyor: “Gökten ölüm yağıyor, nereye saklanacağız?” Finlandiya'dan Yapılan Araştırmaya Göre: Çok Fazla Spor Yapmak Ömrü Uzatmıyor Tanju Özcan Cumhurbaşkanı adayını açıkladı! "Şapkasını koysa seçilir"