Anasayfa
01 Kasım 2022 ( 3 izlenme )
Reklamlar

Anaokulundaki çocuklara inanılmaz işkence! İşte öğretmen ve kuruma yazılan ceza!

Anaokulundaki çocuklara inanılmaz işkence! İşte öğretmen ve kuruma yazılan ceza!

Bilecik'te özel bir anaokulunda çekilen fotoğraflarda konuşma ve dil gecikmesi yaşayan ikiz öğrenciler sandalyelere bağlandı. Büyük ses getiren işkence resimlerinin ardından öğretmenler ve kurum sahipleri cezalandırıldı.

5 Ocak 2020'de Bahçelievler'in Bilecik semtinde özel bir anaokulunda meydana gelen olayda, okulun sınıfında çekilen bazı fotoğraflarda, bir sandalyeye bağlı ve bir sandalyeye bağlı konuşma ve konuşma gecikmesi olan ikiz bir öğrencinin görüntüsü gösterildi. Bu öğrenciler bir sandalye ile yarı çıplak vaziyette yere düştüler.
HER ÇOCUK İÇİN 10 AY 12 GÜN CEZA
Üç buçuk yaşındaki ikizler A.T. ve T.T'nin annesi İnci T. ve babası Oktay T., o gün Bilecik Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Duruşmanın 7. duruşmasında, sanıklar, tesis sahibi GamzeMuhammed E.'nin öğretmeni Nihal K.'nın son sözleri sorulurken, savcı da kanaatince sanıkların cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme sanıkları "kötü muamele" suçundan her çocuk için 10 ay 12 gün hapis cezasına çarptırırken, ceza 5 yıl ertelendi.

"BU İŞKENCEYİ GÖRÜNCE ŞOK OLDUM"
İnci T, çocuklarının 29 haftalık doğduğunu, bu nedenle konuşma ve dil gecikmeleri yaşadıklarını söyledi. O sırada aylardır çocuklarına yapılan işkence karşısında şok olduklarını söyledi.
"BU İŞKENCENİN CEZA VE BEDELİ BU OLMAMALI"
Peder Oktay T. ise bu cezanın kendilerini aklamadığını belirterek, "Bu işkence, bu işkencenin cezası ve bedeli olmamalı. Çocuklarımıza yapılanlar karşısında bizleri ve içinde bulundukları toplumu derinden yaralamıştır. Böyle bir durumda bir emsal bekliyorduk. "Yıllarca suç işlemedikten sonra sicillerinin bozulmamış olması daha da üzücü" dedi.

Öte yandan ikizlerin avukatları sanıkların "işkence suçundan cezalandırılmasını" isterken, bu talep reddedildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Depreme Dayanıklı Olmayan Binalar İlk Büyük Sarsıntıda Yıkılır" Yarın İstanbul'un fethinin 570. yıl dönümü kutlanacak 1923 Cumhuriyetin Kuruluşu'nun Şanlı Hikayesi Kayseri'deki baltalı vahşette akıl sağlığı raporu istendi