Anasayfa
28 Haziran 2022 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Araştıma için Amazon Ormanlarına giden ve haber alınamayan gazetecinin öldürüldüğü anlaşıldı!

Amazon ormanlarını araştıran İngiliz gazeteci Dom Phillips ve Brezilyalı uzman Bruna Pereira'dan 5 Haziran'dan beri haber alınamıyor.  Tüm ekipler ikili için seferber olurken, olayla ilgili olarak tutuklanan bir zanlı ikiliyi öldürdüğünü ve gömdüğünü itiraf etti.
 Brezilya'da federal polis, 5 Haziran'dan beri kendisinden haber alınamayan İngiliz gazeteci Dom Philips ve ona eşlik eden yerli halk uzmanı Bruno Pereira'nın Amazon'da öldürüldüğünü duyurdu.

ÖLDÜRÜP GÖMDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

 Amazon ormanlarında yerli halklar hakkında kitap yazmak için araştırma yaparken bölgede bulunan İngiliz gazeteci Dom Phillips ve Brezilyalı uzman Bruna Pereira'nın kaybolmasıyla ilgili olarak tutuklanan bir şüpheli, ikiliyi öldürüp gömdüklerini itiraf etti.  Olayla ilgili olarak iki kardeş gözaltına alındı.

SEBEBİ ARAŞTIRILIYOR

 Dedektif Eduardo Fontes, Amarildo da Costa de Oliveira isimli zanlının işlediği suçu detaylı bir şekilde anlatarak ikiliyi gömdüğü bölgeye polis götürdü.  Brezilya polisi, Interpol (Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı) ile birlikte cesetlerin kimliğini belirleyecek.  Olayla ilgili olarak yeni tutuklamalar beklenirken, cinayetin nedeni araştırılıyor.  Phillips ve Pereira en son Amazon eyaletinin uzak bir bölgesi olan Javari'de görüldü.  İkili, 5 Haziran'da yasadışı balıkçılık ve madencilik gibi suçların işlendiği bölgede ortadan kayboldu.

 YENİ KİTAP ÜZERİNDE ÇALIŞIYORDU

 Reuters, cinayeti itiraf eden zanlının, yerel halkın yaşadığı bölgede yasa dışı balıkçılıkla mücadele eden Pereira ile daha önce çatışma yaşayan bir balıkçı olduğunu bildirdi.  57 yaşındaki Phillips, 10 yılı aşkın bir süredir Brezilya'da yaşıyor ve en çok Amazon yağmur ormanları haberleri ve araştırmalarıyla tanınıyor.  İngiltere'de Guardian ve Amerika'da Washington Post için yazan Phillips, Amazonlar hakkındaki yeni kitabı üzerinde çalışıyordu.

 İngiliz gazeteciye araştırmasında eşlik eden 41 yaşındaki Bruno Pereira, yağmur ormanlarında yaşayan ve dış dünyayla çok az teması olan yerli kabileler konusunda uzmandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ukrayna için savaşanların sayısının 6 katına çıktı ADEM ALEYHİSSELAMIN VASİYETİ… Kabir Azabı Çekmeyecek 8 Kişi.. *Kul Hakkı*