Anasayfa
13 Eylül 2022 ( 3 izlenme )
Reklamlar

Arka alanda konuşulan bomba iddia! Akşener 6'lı masaya mesaj gönderdi: Yavaş'ı aday yapmazlarsa ben yaparım

Arka alanda konuşulan bomba iddia! Akşener 6'lı masaya mesaj gönderdi: Yavaş'ı aday yapmazlarsa ben yaparım

Muhalefet partileri cumhurbaşkanlığı adayını belirlemek için çalışmalarını sürdürürken dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı aday göstermek istediği, "6'lı masa Yavaş'ı aday göstermezse ben gösteririm" dediği iddia edildi.

Haziran 2023'te yapılması planlanan seçimlere daha aylar var. Partiler zamanlarının çoğunu kapalı kapılar ardında seçim ortamında nasıl hareket edecekleri konusunda stratejiler oluşturmak için harcarken, adaylar hakkında her gün farklı bir iddia ortaya atılıyor.

MUHALEFETDE ADAY BELİRSİZLİĞİ
Cumhur İttifakı üyeleri her fırsatta adaylarının Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu ilan ediyor. Muhalefet tarafından kimin aday gösterileceği henüz belli değil. Bu süreçte en çok merak edilen soru ise hiç şüphesiz 6'lı masada kimlerin aday olacağı konusudur. Adaylıkla ilgili kulislerde çeşitli isimler gündeme gelse de henüz netleşen bir şey yok.

"6'LI MASA YAVAŞI ADAY GÖSTERMEZSE BEN GÖSTERİRİM"
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığı adaylığı için kalbindeki isimle ilgili çıkan iddia siyaset gündemine bomba gibi düştü. Cevizoğlu, İYİ Parti'nin il başkanları toplantısına ilişkin dikkat çeken iddialarda bulundu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ı adaylığı ile ilgili "Bu bana gelen bilgiler büyük oranda doğru olduğuna inanıyorum. Eğer yanlış varsa İyi Partililer itiraz etsin. Altılı Masa Yavaş'ı aday göstermezse ben gösteririm" dediğini aktardı.

GÖRÜŞTÜLER Mİ?
İYİ parti kaynaklarından aldığı bilgileri paylaşmaya devam eden Cevizoğlu, adaylık konusunun Mansur Yavaş ile Meral Akşener arasında tartışıldığını söyledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Başvurular bugün başlıyor! KOSGEB'den 250.000 lira faizsiz ve geri ödemesiz hibe desteği Son Dakika: MİT'ten sınır hattına operasyon! Kırmızı bültenle aranan 2 terörist yakalanarak Türkiye'ye getirildi Bademcik Taşı nedir? İsrail basınından birçok ülkenin uykularını kaçıracak iddia: Türkiye'de binlerce sığınmacı Avrupa'ya geçmeye hazırlanıyor