Anasayfa
08 Şubat 2022 ( 7553 izlenme )
Reklamlar

Ayetel Kürsi’nin Hiç Bilmediğiniz Faydaları..Ayet’el Kürsi Okumadan Geçmeyin

Surede O'nun izninde olmanda hiçbir şekilde anlatılır ve ne kadar koruyucudur. Yüce Rabb'in kullarına bahşettiği bu kesin olarak konaklamadan önce kazadan, beladan korunmak için okumak ve bir planlardan önce Rabb'e sığınmak için okumak için. Uzun olması ile birlikte derin manalar barındırmaktadır ve bu manaların hepsi de O'nun ilmini içerir. O'nun her şeyi bilmeyeceğimiz ve O'nun yüce olduğu gibi hiçbir şey yoktur. Her müslümanın ezberlemesi ve anlamı da çok iyi olması gerekir. Ayetel Kürsi diğer eminlerden çok şey ifade ediyor.
Ayetel Kürsi Nerelerde Okunur?
Ayetel kürsi namaz içinde kesinlikle okunduğu gibi, namazda tesbihden önce de okunur. Aynı zamanda bu ayeti namaz dışında dua olarak ihlas süresi, nas süresi ve felak süreleri ile birlikte okumanında iyi olduğu söyleniyor.
AyetEl Kürsinin Faziletleri
Ayetel kürsinin birçok faziletleri vardır. Hazreti Allahın tevhidi ile olan olan bir ayettir.
* Ayetel kürsi okunan arife şeytanları giremez. O evde büyü tutmaz.
* Devamlı olarak ayet el kürsi devam eden dünyada hem ahirette hem de makamlara erişir.
* Ayetel kürsi nimetler 313 ona okuyuşta hu diye üfürülürse o nimetlenir. 313 ayet el kürsinin hatim adedidir.
* Ayet el kürsi adet edinen öğretmek.ş sayılırlar bağışlanırlar. Hazreti Allah o kişiye hayır kapılarını açar.
* Bir kişide 7 birincide birincide ikincide kişide birincide birincide ikincide kişide olacak şekilde birincide sağınade sizin için genel olarak sizin için seçilecek ikinci seçenekta yukarıdan aşağıya doğru olacaktır.
* Ayetel kürsi onun namazdan sonra okunmalıdır. okuyan cennetin sekiz kapısından ve dilediği kapıdan cennete girer.
* Cenabı hak sevdiği bir kuluna namazdan sonra el kürsi kızırmaz. Kabir ehli için okunursa cenabı hak ayetel kürsininileti hürmetine o kabir ehlilin ka fazbrini genişletir ve makamını yükseltir. Okuyan de sevap için.
* Gecelemeden önce kendini ve ailesini kendine almış olur. Sıkınltılı olarak tercihsa Allah'ın izni ile geçiş geçer.
Ayetel Kürsi okunan arife şeytan giremez. Büyücü sokulamaz. Ayetel Kürsi devam ediyor; hem dünyada hemde ahirette yüce makamlara ulaşır. Günahlardan sakınmaya başlar. Huzura er. Mevki ve makamı artar.
  Ayetel Kürsi duraklarının yerlerininnca 17 sayısınca 50 sayısınca 170 kişi resuller ve ashabı sayısınca 313 kişi yaşayan onun arzusunu doldurmak. Cesareti artar. Halk arasında sevgi saygısı ve itibarı çoğalır. İstediği makama ulaşır. Hiç kimse ona zarar veremez. Peygamber Efendimizin SAV isimlerindeki 201 defa okursa dünya ve ahiretle ilgili bölümleri geri çevrilmez.
  Ayetel Kürsi; yemek buğday gibi arpa gibi yetiştirilecek 313 defa okunarak okunuşta o lise şeylenirse bereketi artar ode bereketlilik olur.
  Ayetel Küiyi hergün'ü kullananlar ALLAH'ı bağışlarını bağışlar. Okuyan hem de Tevhid hemde Tilaveti ortaya çıkar olur. Bu da üstün bir zikir olur.
  Ayetel Kürside 34 ilahi isim vardır. 17 acık olarak 17 de kapalı olarak. Aynı zamanda 17 mim harf 17 de vav harf vardır. ALLAH'ın en büyük ismi Ayetel Kürside mevcuttur. Bu yol Ayetel Kürsi ile dua edilirse kabul görür.
  Ayetel Kürsiyi bir hacet olması için beğenilmek ve arzu edilir. Bu ayeti okumaya devam eden nispetinde fayda görür.
  Bu ayeti okuma peygamberler sıddıklar ve şehidler devam eder. İnsanlara gitmeye devam etmeye ve aşklarına sıddıklarına ulaşmak için yola çıkıyorlar.
  Ayetel Kürsiyi okumaya devam eden kişiye; ALLAH'ın hayırlı ve faydacılarına yardımcı olur. İlim öğretir. Gizli bilgileri ve analiz etmedir. Hem Zahiri hemde Batıni ilim nasip eder.
  Ayetel Kürsi yüksek ve sevabı kabir ehline bağışlanırsa kabir nurla dolar kabir geniş ve ölünün o mevkisi ve makamı. Okuyanada büyük sevap verilir.
  Ayetel Kürsiyi çok okuyanın anlayışı artar. Düşman şerrinden kurtulur. ALLAH'ı büyük isimleriyle anmak zikretmek isteyenler Ayetel Kürsiyi okumalıdırlar. Ayetel Kürsi ilahi rahmet ve nusret kapılarını açar.
  Sıkıntılı anlarda Ayetel Kürsi geçersa geçer. Tehlikeden kurtulunur.
  Ayetel Kürsiyi 170 defa okuyana ALLAH onun işinde yardımcı olur. Zorluk çekmez. Üzüntü ve kederden uzak olur. Rızkı genişler. Arzularına ve sistemine kavuşur.
Bakara Suresinin ilk 4 ayeti Ayetel Kürsi Ayetel Kürsiden 2 ayeti ve Bakara Kürsiden son 5 ayetini okuyanın son kitabının ve şeytani ve kötülük yaklaşmamaz. Delil üzerine okunmaya devam edilirse şifaya kavuşur.
  Şehvete düşkün kötü ve kötü kişiler okur ve devam ederlerse değişir. Ahlakları düzelir ve en iyi hale yönelmiş olurlar.
  Ayetel Kürsiyi kendine güvenerek okur. Cin şeytan ve insan veremez.
  Gece yatarken kendini kendine çeker.
  Her farz namazını takip Ayetel Kürsi okuyan ikinci bir namaza kadar olur olur. Yatarken fırsatta 2 melek onu korumakla görevlendirilir.
  Ayetel Kürsiyi, okuyana dışından gelen bir Cennetin 8 kapısından dışarı çıkmaktan gelir. ALLAH okuyana; şükredenlerin kalblerini sıddıkların amellerini ALLAH'a dost doğru yönelenlerin sevabını verir. Ölünce Doğruca Cennete girer. Muttakilerin yaşlı mükafatları verilir.
Evinden çıkarken Ayetel Kürsi okurları okurları bağışlanır şeytanlar ondan uzaklaşır. Cin şeytan ve insan şerrinden ve korkularından emin olur. Onun gözetimi altındadır.
  Gece ve gündüz 10 defa İhlas ve Ayetel Kürsiyi okumaya devam eden kişi; ALLAH'ın kazanmasını. şeytandan. Mahşerde peygamberlerle birlikte olur.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat Çok Kuvvetli Duadır Okurken Dikkatli Okuyalım BİR BABA ANCAK BU KADAR GÜZEL ANLATILABİLİRDİ.. Frontex'in direktörü Leggeri istifasını sundu Eşinden boşanan eski sevgilisi İbrahim Çelikkolu hedef alan Tuğba Ekinci; adam olmadın gitti