Anasayfa
23 Nisan 2024 ( 8 izlenme )
Reklamlar

Balıkesir'de mağarada yaşayan "İskender Aga" hayatını kaybetti

Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde yaşayan ve "İskender Aga" olarak bilinen İskender Gündüz, hayatını kaybetti. Cenazesi, kendisine erzak getiren bir vatandaş tarafından bulundu. İddialara göre, İskender Gündüz yaklaşık 80 yaşındaydı.

İskender Gündüz, İhlas Haber Ajansı'nın yıllar önce birkaç kez ziyaret ettiği bir kişilikti ve düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

İSKENDER GÜNDÜZ'ÜN HAYATI HAKKINDA EFSANEVİ RİVAYETLER
Akyar kırsal mahallesinde yaşayan köylüler, İskender Gündüz'ün hayatı hakkında birçok efsanevi rivayet bulunmaktadır. Ancak İskender Gündüz hakkındaki geçmişine dair kesin bilgilere ulaşmak mümkün değildir. Bazı köylüler, onun İzmir Karşıyaka Koleji'nden mezun olduğunu, üniversitede İngilizce ve Fransızca bölümünü tamamladığını ve bu dilleri akıcı bir şekilde konuşabildiğini iddia etmektedir.

İSKENDER GÜNDÜZ'ÜN KÜLTÜRÜNE SAYGI
İskender Gündüz'ün, uzun yıllar Belçika'da babası, eşi ve iki çocuğuyla birlikte yaşadığı ve annesinin ölümü üzerine sorumluluk duygusuyla köyündeki dağa yerleştiği söylenmektedir. İskender Gündüz'ün, tıraş olmayı reddetmesi ve "Hamama götürelim" teklifini "Banyodan sonra üşürüm" diyerek geri çevirmesi gibi alışkanlıklarıyla da dikkat çektiği belirtilmektedir.

İskender Gündüz, Bigadiç ilçesine bağlı Akyar köyünde defnedildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İranlı genç kızın ölümü hakkında neler biliniyor? -En İyi Karpuzu Seçmemenin 5 Yöntemi- Yeni dönem 1 Ocak'ta başlıyor! Şehirler arası yolcu otobüslerinde takip cihazı zorunlu olacak Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e göre göçmen sorunu için AB Türkiye'ye yardım edebilir