Yaşam
12 Ekim 2022 ( 8 izlenme )
Reklamlar

Bolu'da yine korkutan görüntüler! İçme suyu barajındaki balıklar ölmeye başladı

Bolu'da yine korkutan görüntüler! İçme suyu barajındaki balıklar ölmeye başladı

Bolu'da geçtiğimiz haftalarda meydana gelen içme suyu zehirlenmesi olayının ardından 1 kişi hayatını kaybetti, 141 kişi hastaneye kaldırıldı. Bölgenin içme suyu barajı olan Gölköy Baraj Gölü'ndeki balık ölümleri büyük korkuya neden oldu. Ekipler, soruşturmanın başında su örnekleri ve ölü balıklar aldı. Bolu Valisi ise dikkatli olunması çağrısında bulundu.
Bolu'da Gölköy Baraj Göleti'nde balık ölümleri meydana geldi. Vatandaşların onlarca balığın öldüğünü bildirmesi üzerine il Tarım Müdürlüğü'nden ekipler bölgeye geldi. Ekipler, ölü balıkları toplayarak su örnekleri de aldı. Numuneler analiz için laboratuvara götürüldü.

GELECEK SONUÇLAR ÖNEMLİ OLACAK
Bolu Valisi Erkan Kılıç, balık ölümleriyle ilgili soruşturma yürütüldüğünü belirterek, "Balık ölümlerine neyin sebep olduğunu tam olarak bilmiyoruz. Şu anda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personeli burada araştırma yapıyor. Numuneler alındı. Analizleri ve araştırmaları laboratuvarlarda gerçekleştirilir. Ona göre sonuç sonuçtur. Bu ortaya çıkacak. Dava şu anda soruşturma altında. Bakıp değerlendireceğiz, hangi adımları atmamız gerektiğine göre adımlar atmaya çalışacağız” dedi.