Anasayfa
25 Mart 2020 ( 3260 izlenme )
Reklamlar

BU BELİRTİLERE DİKKAT EDELİM

Karaciğerin en önemli görevi vücuda z-a-r-a-r-l-ı olabilecek adeta z-e-h-i-r görevi gören toksik maddeleri temizlemektir. Karaciğer yediklerinizi vücudunuzun kullanabileceği besinler haline getirir, kan pıhtılaştırıcı faktörleri, enzimleri ve diğer proteinleri üretir, Demir, vitamin ve enerji kaynaklarını depolar. Vücudumuzun en önemli organlardan biri olan karaciğer sağlıksız bir duruma düştüğünde bize sinyaller göndermeye başlar. Önemli olan bu sinyalleri farkına varıp önceden önlem almak gerekir. İşte sağlıksız bir karaciğere sahip olduğunuzu gösteren belirtiler...

Karaciğerin en önemli görevi vücuda za-ra-rlı olabilecek adeta ze-hir görevi gören toksik maddeleri temizlemektir. Karaciğer yediklerinizi vücudunuzun kullanabileceği besinler haline getirir, k-a-n pıhtılaştırıcı faktörleri, enzimleri ve diğer proteinleri üretir, Demir, vitamin ve enerji kaynaklarını depolar. Vücudumuzun en önemli organlardan biri olan karaciğer sağlıksız bir duruma düştüğünde bize sinyaller göndermeye başlar. Önemli olan bu sinyalleri farkına varıp önceden önlem almak gerekir. İşte sağlıksız bir karaciğere sahip olduğunuzu gösteren belirtiler...
KARACİĞERİN OLDUĞU BÖLGEDE AĞRI Karnınızın sağ üst bölgesinde ağrılı hissetmek, karaciğerinizin sorun yaşayabileceğinizin ilk işaretidir. Genellikle, durağan bir acıdır. Karaciğer yediklerinizi, vücudunuzun kullanabileceği besinler haline getirmesinin yanı sıra, atıkları filtrelemeye ve vücudun atıkları filtrelemesine yardımcı olmak olduğunu unutmayın. Karaciğeriniz bir hastalıktan etkilendiğinde, etkili bir şekilde çalışamaz, a-c-ı çeker ve vücut toksisite belirtileri gönderir.

BACAK VE AYAK BİLEĞİNDE MEYDANA GELEN ŞİŞME Sorunu görmezden geldiğinizde, zavallı karaciğeriniz skar dokusu oluşturma pahasına kendini onarmaya çalışır. Skar dokusu ne kadar fazla olursa karaciğerin çalışması o kadar zorlaşır ve bu da portal hipertansiyona yol açar.Son olarak bacaklarda ödem meydana gelir. İyi haber ise ödemin ağrısız meydana gelmesidir. Ödem her iki bacağı ve baldırları etkileyebilmektedir.
KİLO ALMAK Hormon işlev bozukluğundan kaynaklanmayan kilo alımı yaşıyorsanız, karaciğer fonksiyonu bozukluğunuz için doktorunuzla tartışmak isteyebilirsiniz.Karaciğer gelen tüm toksinlerle (yapay tatlandırıcılar, yüksek yağlı diyet, bazı ilaçlar vb.) başa çıkamaz. Karaciğerin bulabildiği tek şey süzülmemiş toksinleri yağ hücrelerinde depolamak. Bu karışıklık meydana geldiğinde, vücudunuzun çok çalışan karaciğeri temizlemesine yardımcı olmadıkça kilo vermenize izin vermez.

GÖZ SARARMASI Bir insanın gözleri veya derisi sararmaya başladığında, bilim bu durumu sarılık olarak adlandırılır. Sarılık çoğu zaman hastalık değil vücudunuzda meydana gelen bir işlevsizliğin belirtisidir.Normalde, sarılık hastalıklı bir karaciğer sistemi çok fazla bilirubin biriktirdiğinde ortaya çıkar. Karaciğerdeki ö-l-ü kırmızı k-a-n hücrelerinin parçalanmasıyla vücudunuzda sararmalar meydana gelir.

KRONİK YORGUNLUK Kronik yorgunluk sendromu uzun süreli grip benzeri hastalıklara benzer. Tanım olarak, kronik yorgunluk teşhisi konmadan önce belirtileri en az 6 ay boyunca deneyimlemelisiniz. Bunun arkasındaki nedeni karaciğerin z-e-h-i-r-l-e-n-m-e-s-i-d-i-r. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'yi Yasa Boğan Son Dakika Haberi Şe'hidimizin Kabrini açtılar Gördükleri Manzara Karşısında Gözyaşlarını Tutamadılar b'akın neden.! Okumadan Geçmeyin 3 günlük yeni bir sokağa çıkma kısıtlaması gündemde